Zespół Szkół Miejskich nr 2
w Kędzierzynie - Koźlu
Menu
Uczniowie
Adres
Zespół Szkół Miejskich nr 2
ul. Szymanowskiego 19
47-206 Kedzierzyn-Koźle
tel./fax: 77 482 36 72
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
>>>List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013<<<
Klasy 1-5 PSP i I-II PG
Klasa 6 PSP
Absolwent roku - KACPER KONIECZNY
Klasy 3 PG
- Żegnaj szkoło
Absolwentka roku -
ANNA TKOCZ
27 czerwca w Domu Kultury w Kłodnicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i edukacji w naszym gimnazjum uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu trzecioklasistów. Nagrodzono uczniów, a także złożono gratulacje i podziękowania rodzicom. W części artystycznej uczniowie przedstawili życie szkolne widziane okiem gimnazjalisty.
Żegnamy kolejnych uczniów
naszej szkoły. Życzymy im powodzenia i wielu
sukcesów.
2013 |
Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania
uczniów klas I-III szkół podstawowych
Dnia 25 czerwca 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Koźlu odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące rok szkolny 2012/2013.Na zaproszenie Miejskiego Zarządu Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie-Koźlu w kinie „Twierdza” zasiedli przedstawiciele kadry kierowniczej oświaty i Urzędu Miasta oraz nauczyciele biorący udział w projekcie Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością znakomici goście: Prezydent Miasta Tomasz Wantuła, dyr. MZOiW p. Aleksandra Felsztyńska, wicedyrektor MZOiW p. Katarzyna Dysarz .
Na spotkaniu
p. Katarzyna Dysarz i p. Magdalena Jedlicka (koordynator
projektu) podsumowały realizację projektu Program
indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas
I-III szkół podstawowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia w
ramach projektu otrzymali certyfikaty. W naszej szkole w
projekcie uczestniczyły: p. Elżbieta Giżyńska- zajęcia
rozwijające zainteresowania plastyczne, p. Hanna Jagielska
-zajęcia rozwijające zainteresowania teatralne, p. Anna Sudół
–zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy, p.
Ewa Węgrzyn- zajęcia dla dzieci ze specjalnymi trudnościami
czytania i pisania. Na zakończenie spotkania odbyły się występy
dzieci z PSP nr 5 i ZSM nr2-PSP 15. Naszą szkołę reprezentowała
grupa teatralna złożona z uczniów klasy 1a i 2a, która wystąpiła
w przedstawieniu pt. „Zagubiony czas” wyreżyserowanym przez
p. Hannę Jagielską i p. Lidię Stanisławską. Treść sztuki, piękne
piosenki, reżyseria, kostiumy i scenografia, a przede wszystkim
wspaniali, mali aktorzy – wszystko to wywołało żywe reakcje
widowni , wzbudziło podziw i prawdziwe wzruszenie na twarzach
zaproszonych gości, którzy nie szczędzili pochwał i słów
uznania.
... a wcześniej
Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie- Koźlu uczniowie klasy
1a i 2a wraz nauczycielkami p. Hanną Jagielską, p. Lidią Stanisławską i p. Elżbietą Giżyńską wzięli udział w Wielkim Pikniku Rodzinnym, jaki odbył się w sobotę 15 czerwca 2013 r. na terenie Domu Dziennego Pobytu na Pogorzelcu. Celem tego projektu było m. in. odbudowanie funkcji opiekuńczych i wychowawczych rodziców wobec dzieci, wspieranie więzi uczuciowych w rodzinie i kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu z własnymi dziećmi. Nasi uczniowie wystąpili w przedstawieniu teatralnym pt. „Zagubiony czas ”, którego treść i wymowa doskonale komponowała się z hasłem przewodnim pikniku „Bo jesteśmy rodziną”. Spektakl otrzymał gorące brawa od dziecięcej i dorosłej publiczności, a nasi mali aktorzy w nagrodę za wspaniały występ mogli ze swoimi rodzicami wziąć aktywny udział w wielu piknikowych atrakcjach.
I znów sukces Jagody :-)
Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w Klubie Jeździeckim Facimiech w Krakowie. Na klaczy Why Not (rudej) w kategorii dużych koni Jagoda Dąbrowska zajęła 1 miejsce, a na koniu Morengo w kategorii kucy 2.
„Jak wyglądało życie Ślązaków,
mieszkańców mojej dzielnicy w latach 1918-1928?”
Jeszcze tylko 2 dni (w środę i czwartek 26 i 27 czerwca) w naszej szkole będzie można obejrzeć ekspozycję z zakresu historii regionalnej dotyczącą życia śląskiej rodziny w dziesięcioleciu 1918-1928. Wystawa jest efektem finalnym pierwszej części projektu z cyklu „Świadkowie historii” realizowanego przez gimnazjalistów z klasy II A: Aleksandrę Górak, Violettę Guz, Karolinę Olek, Wiktorię Zacharczuk, Michała Chromiaka, Łukasza Głąba, Mateusza Gołębiewskiego, Rafała Marczaka, Piotra Mireckiego, Łukasza Niesobskiego i Olafa Warnera. Projekt był realizowany pod kierunkiem p. E. H. Tarki we współpracy z p. E. Damboń.
Na ekspozycję składają się trzy dopełniające się części : pierwsza stanowi rekonstrukcję śląskiego, lokalnego domu z okresu 1918 – 1928 wraz ze strojami regionalnymi, druga to ekspozycja przedmiotów codziennego użytku, trzecia zaś to fotografie rodzin kłodnickich oraz zdjęć z okresu powstań. Całość dopełnia prezentacja multimedialna dotycząca działań powstańczych na terenie naszego miasta.
Po wystawie oprowadzają gimnazjalistki w strojach ludowych z początku XX wieku. Eksponaty są opisane, pochodzą ze zbiorów mieszkańców Kłodnicy oraz Muzeum w Biedrzychowicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania wystawy, zwłaszcza zaś Państwu Linkom, Panu Alojzemu Stobrawe, Państwu Marczakom oraz Pani Róży Zgorzelskiej i Panu Witoldowi Iwaszkiewiczowi.
Ekspozycję można obejrzeć w godzinach pracy szkoły oraz po południu po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Grupy szkolne, pragnące obejrzeć ekspozycję prosimy o wcześniejsze zgłoszenie terminu i godziny w sekretariacie szkoły. (tel. 77 482 3672)
Niezwykły
wernisaż
20 czerwca 2013 roku o godz. 17.00 w naszej szkole odbył się wernisaż. Zorganizowały go dla rodziców klasy: Va i Ia gimnazjum wraz z wychowawcami: Panią Elżbietą Jemiołą –Franczak i Panem Romanem Targoszem.
Uczniowie ożywiali w Cafe de Paris wybrane przez siebie obrazy. Rodzice zaczęli gromadzić się na korytarzu na 2. piętrze ok. godziny 16.40 i zajmowali miejsca przy stolikach. W dniu występu hol przypominał wnętrze francuskiej kawiarenki. Zza tajemniczej kotary dobiegały dźwięki muzyki z początku XX w. O godzinie 17.00 pokaz rozpoczęło krótkie przemówienie pani Elżbiety Jemioły, nauczycielki języka polskiego, która wyjaśniła przybyłym istotę przedsięwzięcia artystycznego.
Potem w Cafe de Paris pojawiły się postacie z różnych obrazów. Po zakończeniu występu rodzice mieli okazję mogli poczuć się jak w prawdziwej francuskiej kafejce. Ich własne dzieci były kelnerami, a rodzice mogli składać zamówienia na kawę, zimne napoje i różne ciasta.
Około godziny 18.30 większość zaproszonych gości udała się do swoich domostw z uśmiechem na twarzy. Pierwsza wspólna impreza kulturalna należała do udanych.
Za pomoc w realizacji wernisażu dziękujemy uczniom klasy III b gimnazjum.
Barbara Gawron, klasa Ia
Zakończenie
projektu edukacyjnego „Tajemniczy świat roślin"
Dnia 20 czerwca w naszej szkole odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego „Tajemniczy świat roślin” którego koordynatorem była pani A. Ręc – Abramik. Uczniowie klas III i II gimnazjalnych, prezentowali młodszym kolegom szkoły podstawowej swoje prace: zielniki, model kwitnącej rośliny oraz gabloty. Gimnazjaliści przedstawili ciekawe sposoby wykorzystywania roślin przez człowieka, budowę roślin, oraz ich czynności życiowe. Spotkanie zwieńczyła prezentacja multimedialna wykonana przez uczestników projektu, film – MIKROKOSMOS oraz poczęstunek.
PROEKOLOGICZNE I SPOŁECZNE AKCJE W NASZEJ SZKOLE
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie zaangażowali się bardzo w prowadzoną od kilku lat zbiórkę nakrętek od butelek typu PET. Zebraliśmy ich ponad 120 tysięcy! Worki z nakrętkami przekazane zostały rodzicom niepełnosprawnych dzieci z Kędzierzyna i Sławięcic. Pomagamy im w ten sposób (już od 6 lat!) pozyskać środki finansowe na rehabilitację lub sprzęt rehabilitacyjny.
W tym roku zbieraliśmy też zużyte baterie i udało się ich zgromadzić 135 kilogramów. W nagrodę od firmy REBA otrzymaliśmy piękne albumy o ptakach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w zbiórkę baterii zaangażuje się jeszcze więcej uczniów.
Cały rok trwała też zbiórka makulatury (biblioteka szkolna) oraz starych telefonów komórkowych i tonerów w ramach akcji firmy Recyplan „Fundusze za puste tusze” (świetlica szkolna). Otrzymane środki pieniężne zostaną przeznaczone na potrzeby biblioteki oraz na zakup gier i pomocy do zajęć w naszej świetlicy.
Wielu uczniów, a także rodziców i nauczycieli wzięło udział w konkursie LIGI OCHRONY PRZYRODY na zbiórkę elektrośmieci. Warunkiem udziału było zebranie 1 tony sprzętu, a nam udało się zebrać 3 tony! Wszystkim bardzo dziękujemy i informujemy, że nagrodą dla szkoły będzie wpłata 248 zł na konto Rady Rodziców.
Zbierajcie nakrętki, baterie i inne „cenne śmieci” także w czasie wakacji!
Opiekunowie akcji
Elżbieta Giżyńska, Izabela Zajdowicz i Teresa
Eliminowicz-Kukolka
Trzymam Formę
Uczniowie klasy II b PSP15 brali udział w akcji "Trzymaj Formę". Na happeningu zorganizowanym przez UM oraz MOK brali udział w konkursach, nauce tańca, a także sami śpiewali. Zabawa była przednia. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wysyłanie swych marzeń balonami do nieba.
„Zielona Szkoła” w Szklarskiej
Porębie
(17.06. – 22.06.2013 r.) KLASA 2a i 2b
Przedostatni tydzień roku szkolnego spędziliśmy w sposób niecodzienny, bo poza murami naszej szkoły. Pod opieką pani Bożeny Stanek i pani Eli Giżyńskiej oraz w towarzystwie zabawnego kierowcy pana Grzegorza pojechaliśmy na Zieloną Szkołę do Szklarskiej Poręby, gdzie zamieszkaliśmy w domu o pięknej nazwie „Iskra”. Ponieważ pogoda dopisała, całe dnie spędzaliśmy na świeżym powietrzu. A atrakcji było co niemiara: codziennie po śniadaniu i po obiedzie wyruszaliśmy na piesze lub autokarowe wycieczki.
Złoty medal dla Jagody
W dniach 15 i 16 czerwca 2013 r. odbyły się w Zakrzowie Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu w kategorii juniorów. Uczennica naszego gimnazjum, Jagoda Dąbrowska na swoim koniu Morengo (mniejszy brązowy) zdobyła złoty medal! Jagoda wystartuje również w najbliższy weekend w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na koniu Rainbow (czarny).
POWODZENIA!!!
WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA
DZIECI I ŻAKÓW W BADMINTONIE
GŁUBCZYCE 15.06.2013
Nieliczna,
7-osobowa grupa naszych badmintonistów dzielnie walczyła w ostatnim
i najważniejszym w tym sezonie turnieju. Pomimo zmęczenia po
podróży znad morza trzecioklasiści spisali się bardzo dobrze.
Emilka, Olivia i Ala zajęły V miejsca, Nicole i Marianna XI,
Denis XIII - wszyscy w kategorii żaków, natomiast Igor był X w
kategorii dzieci. Wielkim sukcesem było wstać wcześnie rano po
nocnym powrocie z zielonej szkoły, a mistrzostwem zagrać jeszcze
bardzo dobrze po kilka meczy.
KLASA IIIa NA ZIELONEJ SZKOLE W USTCE (3-14 czerwca 2013 r.)
Klasa IIIa PSP
wraz z opiekunami - p. Anną Sudół oraz p. Aleksandrą Stelmach
spędziła 12 dni w Ustce. Ponieważ pogoda dopisywała, było ciepło
i słonecznie dużo czasu spędzaliśmy na plaży. Chętnie bawiliśmy
się też na terenie naszego ośrodka "NIEZAPOMINAJKA", gdzie
mogliśmy korzystać z wielu atrakcji. Były dyskoteki, ognisko,
gry i zabawy na boiskach, gry w tenisa stołowego, bilarda i
wiele innych. Mieliśmy rejs statkiem po Bałtyku, przejażdżkę
ciuchcią po Ustce, byliśmy też w kinie 7D. Autokarem
pojechaliśmy na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego,
podczas której zwiedziliśmy Muzeum Wsi Słowińskiej i
maszerowaliśmy po ruchomych wydmach. Drugą wycieczkę mieliśmy do
położonej w odległości około 20 km. od Ustki Doliny Charlotty,
gdzie główną atrakcją była kraina bajek i mini ZOO, które wcale
nie było takie "mini". Wrażenia z zielonej szkoły będą
niezapomniane!
Wycieczka do Biedrzychowic
W piątek, 14 czerwca 2013 roku członkowie Szkolnego Koła Regionalnego wraz z wychowawczynią klasy II "a" gimnazjum p. Edytą Damboń oraz opiekunką Koła p. Ewą Tarką, pojechali na wycieczkę do Biedrzychowic.
We wsi położonej niecałe 20 kilometrów od Koźla, zwiedzali muzeum regionalne - „ Farską stodołę”, w której podziwiali pełne wyposażenie dawnego śląskiego domu, a także sprzęty rolnicze, powóz, zdjęcia z lat 1876-1935, dawne książki i stroje regionalne. Niezmiernie ciekawe eksponaty, co chwila przyciągały uwagę naszych wycieczkowiczów, którzy wydawali pełne zadziwienia okrzyki. Niektórzy pierwszy raz w życiu zobaczyli na własne oczy np. szkolne tabliczki do pisania, używane zamiast zeszytów(już na pierwszy rzut oka skojarzyły im się ze współczesnym tabletem), cepy służące do młócenia zboża, czy ręczną pralkę. Czas minął bardzo szybko.
Serdecznie
dziękujemy Pani Róży Zgorzelskiej- kustoszowi muzeum i inicjatorce
jego powstania, za oprowadzenie nas po Stodole. Wizyta w
Biedrzychowicach była pouczającą podróżą w codzienność
dawnych mieszkańców śląskiej
ziemi...
WYCIECZKA DO ZOO
W ubiegłym tygodniu, w środę 12 czerwca, grupa uczniów z klas I i II gimnazjum wybrała się z wychowawcami na wycieczkę do Opola. Głównym punktem było zoo.
Zaraz na początku oglądaliśmy małpy i podziwialiśmy ich akrobatyczne popisy. Potem odwiedziliśmy goryle - niestety, w tym dniu były bardzo "wstydliwe", dlatego nie bardzo chciały się pokazywać... Zobaczyliśmy oczywiście wiele różnych zwierzaków, jednak nam najbardziej spodobał się pokaz uchatek. Te urocze stworzenia "przybijały piątki" i ślizgały się na brzuchu jak pingwiny.
Na koniec chcieliśmy coś zjeść, więc poszliśmy na pizzę do " Pizza Hut".
Wycieczka w tak wspaniałym towarzystwie przebiegała w miłej atmosferze i moim zdaniem - była bardzo udana.
Przygotowała ( w imieniu całej
grupy)
A. Piasecka
DROGOWSKAZY... wskazują drogę
:-)
8 czerwca 2013 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum, w ramach projektu DROGOWSKAZY WSPÓŁPRACY, wzięli udział w indywidualnych sesjach z doradcą zawodowym "PORTFOLIO GIMNAZJALISTY". Następne spotkanie 15 czerwca 2013 r.
11 czerwca
2013 r. odbyły się
WARSZTATY SZLIFOWANIA KOMPETENCJI
PSYCHOSPOŁECZNYCH - prowadzone przez panią psycholog,
skoncentrowane były na trenowaniu podstawowych kompetencji
komunikacyjnych, organizacyjnych, poczucia własnej wartości,
skuteczności, motywacji, rozwiązywania konfliktów, zarządzania
sobą w czasie, zarządzania stresem i trenowaniu postaw
asertywnych. Kolejne spotkania 21, 24, 25 czerwca 2013 r.
Fascynujący Świat
Nauki i Technologii
W naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego "Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. W ramach projektu dzieci będą objęte m.in. zajęciami pozalekcyjnymi i wyjazdowymi np. w instytucjach kultury.
Celem projektu jest wyrównywanie szans i podniesienie jakości nauczania w placówkach ukierunkowane na kształcenie i rozwijanie tzw. kluczowych kompetencji, czyli ośmiu określonych zakresów umiejętności i postaw dotyczących m.in. uczenia się i porozumiewania w języku ojczystym, w językach obcych, a także umiejętności matematycznych i informatycznych.
Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, a warunkiem uczestnictwa w nim uczniów jest pisemna zgoda rodziców.
O projekcie w |
Spotkanie z pisarzem
We wtorek 4 czerwca uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koźlu spotkaniu z panem Kazimierzem Szymeczko - pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Twórca ma w swoim dorobku takie powieści jak: "Pościg za czarną hondą", "Święty w kapeluszu", "Zemsta budzika" i wiele innych.
Pisarz opowiadał trochę o sobie i swojej pracy, dowiedzieliśmy się m.in., że swoją twórczość dla dzieci rozpoczął od wymyślania opowieści dla własnej córki, gdy na dobranoc żądała bajek...
Pan Szymeczko
bardzo zachęcał nas do zadawania pytań, co nie było łatwe -
zważywszy, że byliśmy... jedyną grupą uczniów podczas tego
spotkania. To wyróżnienie
i zobowiązuje... więc bierzmy się do odrobienia zaległości
czytelniczych.
Dorośli kontra dzieci
3
czerwca 2013 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka nasi uczniowie
brali udział w konkursie "Dorośli kontra Dzieci" organizowanym
przez RIAD. W ciekawych konkurencjach
brali udział uczniowie kędzierzyńsko- kozielskich szkół oraz
przedstawiciele UM oraz ZAKSA. Nas reprezentowała Ania Tkocz.
Bawiliśmy się świetnie mimo wygranej drużyny dorosłych. Więcej
na zdjęciach.
Kolejny sukces wędkarski
Z okazji Dnia Dziecka na kozielskiej wyspie odbyły się zawody spławikowe na rzece Odrze. W kategorii 13-16 lat najlepszy okazał się Jakub Respondek z klasy 1 B naszego gimnazjum, który pokonał ponad 40 zawodników w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy i dodajemy, że ryby po zważeniu bezpiecznie wrócił do wody.
Posłuchanki malowanki
Dnia 29 maja 2013 r. już przedostatni raz komisja dokonała wyboru najładniejszych prac plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki - malowanki: podania i legendy polskie ”dla uczniów klas I-III. Ten konkurs dotyczył miasta naszego słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.
Laureaci lutego:
1 miejsce –
Alicja Gołoś kl. II b
Julia Kapkowska kl. II b
2 miejsce –
Tomasz Wójcik i Jakub Wycisk kl. III a
Paulina Jurkowska kl. III a
3 miejsce – Julia
Korbela kl. II a
Aleksandra Piekarska kl. III a
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Sambok kl. III a
Kolejny, już ostatni konkurs dotyczyć będzie przepięknego
polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego i nadmorskich miast. Prace
konkursowe należy składać do opiekunów projektu do 18
czerwca. Życzymy powodzenia.
List Rzecznika Praw Dziecka
1 czerwca
obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik
Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców,
Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii
społecznej REAGUJ. MASZ PRAWO. Kampania ta ma na
celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i
skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania
takich przypadków.
>>>TREŚĆ LISTU<<<
Wędkarski sukces naszych uczniów
Uczniowie
klasy I B reprezentujący Kędzierzyn-Koźle, wygrali w
klasyfikacji drużynowej w VIII Mistrzostwach Województwa
Opolskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
W Wędkarstwie Spławikowym. Jakub Respondek i Szymon Jakubczyk w
klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych. Natomiast
w
klasyfikacji indywidualnej Jakub Respondek był drugi, a Szymon
siódmy.
Kuba zajął również I miejsce, a tym samym
zdobył puchar w Mistrzostwach Koła w
wędkarstwie spławikowym.
Serdecznie gratulujemy naszym
młodym wędkarzom.
DZIEŃ MAMY I TATY
27
maja w Kłodnickim Domu Kultury odbyła się uroczystość, na którą
uczniowie klas I-III PSP
zaprosili swoich rodziców. Przybyli również zaproszeni goście
honorowi: nasza Pani Dyrektor, Sekretarz Rady Miasta - Pan
Wiesław Księski oraz przedstawiciele Rady Osiedla Kłodnica.
Klasa IIIa zaprezentowała przedstawienie o tematyce ekologicznej
pt. "Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków". Klasa IIb
przygotowała wiersze i piosenki.
Natomiast uczniowie klasy Ia i IIa należący do kółka teatralnego
zachwycili wszystkich gości spektaklem pt. "Zagubiony czas"
wyreżyserowanym w ramach projektu "Indywidualizacji Procesu
Nauczania w klasach I-III".
Po występach
każdy z rodziców otrzymał od swojego dziecka podziękowanie w
formie dyplomu. Przedstawiciele rodziców zaś w pięknych słowach
podziękowali wychowawczyniom oraz innym zaangażowanym
nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.
Kolejne spotkania
z Absolwentami
Poniedziałkową (27 maja 2013 r.) wizytą Pani dr Gabrieli Jelitto - Piechulik, germanistką, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego, zakończyła się w naszej szkole pierwsza edycja projektu "Z piętnastki w świat czyli jak odniosłam/-łem sukces?"
Spotkanie to było naprawdę niezwykle ciekawe. Nasi uczniowie mogli nie tylko posłuchać wspomnień z ławy szkolnej, ale wiele dowiedzieć się o zainteresowaniach prelegentki i jej drodze naukowej. Pani Jelitto-Piechulik przygotowała także interesującą prezentację na temat Instytutu Filologii Germańskiej i uczących się tam studentów. Wiele dowiedzieli się też uczestnicy spotkania o wyjazdach studyjnych do Niemiec.
Wcześniej odbyło się spotkanie z aktorem Panem Piotrem Charczukiem (14 maja 2013 r.) oraz warsztaty z piosenkarką, pieśniarką - Panią Patrycją Sołgą (22 maja 2013 r.)
Tak trudno mi wyrazić, to co w sercu czuję,
więc powiem jedno słowo Kochana Mamo: DZIĘKUJĘ
Uczniowie
świetlicy socjoterapeutycznej
Z wizytą w Krakowie
24
maja 2013r. Klasa 4a, 4b i 5 wraz z wychowawczyniami
wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Zaraz po przyjedzie,
wspólnie z panią przewodnik, wszyscy udali się zwiedzać Wawel.
Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach Dzwon Zygmunta-ze
swoim nowym sercem, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich
Polaków znajdujące się w Katedrze na
Wawelu. Słuchając ciekawych legend i interesujących faktów
dotyczących historii Polski, uczniowie zwiedzili min. Zamek
Królewski, Muzeum Katedralne, Smoczą Jamę, Kościół Mariacki z pięknym
ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice oraz pomnik Adama Mickiewicza.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Kraków długo pozostanie w
naszej pamięci i na pewno wkrótce to miejsce znowu odwiedzimy.
Wycieczka do
ogrodu botanicznego i zoologicznego we Wrocławiu
Dnia 21 maja w ramach projektu edukacyjnego „Tajemniczy świat roślin” odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego we Wrocławiu. Uczniowie klasy III i II gimnazjum oraz V Szkoły Podstawowej mieli okazję poznać zarówno rodzime, jak i obce gatunki drzew i krzewów, kolekcję subtropikalnych i tropikalnych roślin wodnych i błotnych oraz rozmaite gatunki roślin szklarniowych z różnych stron świata.
Ogród Zoologiczny, który również udało nam się odwiedzić, to 33 ha powierzchni zajmowanej przez tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów, jest domem dla ponad 4500 zwierząt będących reprezentantami ok. 820 gatunków, w tym również zagrożonych wyginięciem lub nie występującym w naturze. Nasi uczniowie podziwiali bioróżnorodność - bogactwo gatunków zwierząt świata.
Wycieczka na
pewno pozostanie długo w pamięci naszych podopiecznych.
Drogowskazy współpracy
W naszej szkole, podobnie jak w ośmiu innych gimnazjach Kędzierzyna - Koźla, zakończyła się rekrutacja do projektu "Drogowskazy współpracy".
Już niebawem czternastu uczniów z klas trzecich gimnazjum weźmie udział w zajęciach z doradztwa zawodowego "Portfolio gimnazjalisty" oraz w warsztatach "szlifowania kompetencji psychospołecznych".
W takich zajęciach biorą już udział uczniowie z innych gimnazjów naszego miasta. Można o tym posłuchać w
mzoiwkk/drogowskazy wspolpracy
Uczniowie listy piszą... dla Ziemi
Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczęła przygotowania do akcji pisania "Listów dla Ziemi". Nasza szkoła brała w niej udział.
W tym rok listy będą dotyczyły gospodarki odpadowej i recyklingu. Akcja ma wspierać gminy w obowiązku organizacji działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z nową ustawą "śmieciową".
Pisanie listów przez młodych ludzi
było poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.
Po napisaniu listów dzieci przekażą je rodzicom, dziadkom i
razem podejmą proste działania ekologiczne.
Z wizytą w stolicy województwa
16
maja, wczesnym rankiem, klasa I A gimnazjum udała się na
autokarową wycieczkę do Opola. Naszymi opiekunami byli Pan Roman
Targosz i Pani Elżbieta .Jemioła-Franczak. Program imprezy był
bardzo atrakcyjny. Pierwszym punktem była wizyta w Instytucie
Historii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na
temat pracy archeologów. Było to interesujące spotkanie także
dlatego, że naukowcy opowiedzieli nam o pracach prowadzonych na
terenie Kędzierzyna-Koźla. Następnie udaliśmy się do teatru im.
Jana Kochanowskiego na przedstawienie "Królowa Śniegu" Hansa
Christiana Andersena, w reżyserii Tomasza Koniny. Po spektaklu
udaliśmy się spacerkiem pod Kościół Matki Bożej Bolesnej i św.
Wojciecha. Jest to najstarsza w Opolu świątynia, pochodząca z X
wieku. Według legendy kościół ten został wybudowany w miejscu
kazań św. Wojciecha. By do niego dojść musieliśmy pokonać
kilkadziesiąt stopni gdyż znajduje się on w najwyższym punkcie
starego miasta. Dlatego popularnie jest nazywany kościołem na
górce.
Stamtąd udaliśmy się na rynek, gdzie przypadkiem trafiliśmy na
występy zespołów tanecznych.
Idąc dalej wzdłuż zabytkowych kamienic i małych uliczek
dotarliśmy do kościoła franciszkanów, w którego wnętrzu kryją
się grobowce książąt opolskich. Nasz szlak turystyczny
zakończyliśmy pod Wieżą Piastowską. Niestety nie mogliśmy
podziwiać panoramy Opola ze szczytu wieży ponieważ trwa obecnie
jej remont. Na koniec wycieczki czekała na nas jeszcze jedna
atrakcja mianowicie wizyta w centrum handlowym Karolinka. Tam
mieliśmy czas wolny na zakupy i lunch. Do Kędzierzyna wróciliśmy
późnym popołudniem trochę zmęczeni lecz bardzo zadowoleni.
Wiktoria Stańska klasa 1 A
Jagoda znów najlepsza
Spotkanie
z Absolwentem
6
maja 2013 r. ruszyła w naszej szkole pierwsza edycja projektu "Z
piętnastki w świat czyli jak odniosłam/łem sukces".
Celem projektu powstałego z inspiracji i przy wsparciu Pani
Dyrektor Krystyny Śliż, jest przede wszystkim zwiększenie
motywacji uczniów do nauki poprzez zapoznanie ich z
osiągnięciami wybitnych absolwentów Szkoły Podstawowej nr 15,
która - nota bene - niedawno obchodziła 40 lecie swego
istnienia. Każde spotkanie składa się z kilku modułów:
prezentacji multimedialnej dotyczącej absolwenta przygotowana
przez gimnazjalistów, części wspomnieniowej, pytań do absolwenta
oraz warsztatów mających przybliżyć uczniom zawód/zajęcie osoby
zaproszonej.
7 maja uczniowie z klas IV - VI oraz gimnazjum spotkali się z naszą absolwentką - wicedyrektor szkoły P. Lidią Stanisławską. Po wysłuchaniu wspomnień dotyczących lat szkolnych, uczniowie zadawali pytania dotyczące zawodu nauczyciela i pracy dyrektora szkoły. Interesowały ich także sposób uczenia się i młodzieńcze plany obecnej P. wicedyrektor. Jednak najbardziej ekscytujące okazały się warsztaty, podczas których młodzież poznawała kulisy zawodu i miejsce pracy wicedyrektora. Trzeba było wykazać się zaradnością i rozsądkiem np. ustalając listę "zastępstw" na następne dni. Czy uczniowie dobrze się bawili? Czy spotkanie spełniło ich oczekiwania? Niech świadczą słowa gimnazjalistów z kl. 2A, którzy początkowo sceptycznie nastawieni byli do projektu. Po zakończonym spotkaniu zapytałam jak było? Odpowiadali z błyszczącymi oczami " Naprawdę suuuper !"
Zapraszamy na kolejne spotkania:
9 maja 2013, godzina 13.00 spotkanie z Paniami Ewą Rogalą i Katarzyną Ben Rhaiem - lekarkami stomatologami.
14 maja 2013, godzina 10.00 spotkanie z P. Piotrem Charczukiem - aktorem.
Koordynatorki projektu: Edyta Damboń i Ewa Hanna Tarka
>Opis projektu "Z
piętnastki w świat czyli jak odniosłem/łam sukces" <
Wycieczka do Srebrnej Góry
Pod koniec kwietnia (29-30.04.2013 r.) wybrałam się razem z kl. I A gimnazjum, pod opieką Pana Targosza, na wycieczkę do Srebrnej Góry.
Pierwszego dnia poznaliśmy Pana Piotra Tworuszkę, który był naszym przewodnikiem, instruktorem i którego z pewnością długo będziemy pamiętać. Najpierw poszliśmy na „krótki spacer” w góry i zobaczyliśmy sztolnie, z której kiedyś wydobywano srebro. Później zwiedziliśmy twierdzę Srebrnogórską. Po tej wyprawie niektórzy ledwie stali na nogach. Na szczęście czekało nas także mniej męczące zajęcie - strzelanie z łuku. Okazało się, że z wyjątkiem Pana Targosza raczej marni z nas strzelcy;). Na zakończenie dnia Pan Piotr zrobił nam mini wykład o pszczołach, zdrowiu i... kung fu, który wbrew pozorom wcale nie był nudny, a wręcz przeciwnie interesujący. W prezencie każdy dostał plaster pszczelego wosku, z którego zrobiliśmy świeczki. Drugiego dnia otrzymaliśmy sporą dawkę adrenaliny. Zjeżdżaliśmy z 27m mostu. Oczywiście nikt się ani trochę nie bał ;). Wspinaliśmy się także po ścianie, co w teorii wydawało się proste, ale w praktyce było bardzo trudne. W drodze powrotnej w Ząbkowicach mieliśmy okazję wejść na krzywą wieżę. Ostatnim punktem programu były ruiny zamku w Kamieńcu Ząbkowickim. Niestety nie mogliśmy zobaczyć go od wewnątrz, ale i tak zrobił na nas ogromne wrażenie.
Wycieczka była naprawdę bardzo ciekawa, ale przede wszystkim przebiegała w miłej atmosferze.
Agnieszka Piasecka kl. II B
Majowe święto
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowaliśmy krótki okolicznościowy program. Ze względu na długi majowy weekend można go było zaprezentować dopiero dziś.
Miał on formę telewizyjnego kwizu - ale tak na niby, czyli nieprawdziwi celebryci i goście... choć pytania z historii Polski były jak najbardziej prawdziwe.
Najważniejszą rzeczą było przypomnienie naszym kolegom faktów i nazwisk wybitnych ludzi związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791 r.
Uczniowie kl. IIb gimnazjum
Posłuchanki malowanki
Kolejny
raz uczniowie klas I-III PSP spotkali się w świetlicy, by
uczestniczyć w „Posłuchankach
malowankach”. Tym razem dzieci przeniosły się do Torunia,
jednego z najpiękniejszych miast w Polsce,
a może i na świecie.
Na spotkaniu pani
Iza (współautorka projektu) - rodowita torunianka, przepięknie
opowiadała o swoim mieście, gawędę przeplatając legendami o Toruniu. Podczas spotkania dzieci mogły również
obejrzeć prezentację multimedialną o mieście
Mikołaja Kopernika oraz spróbować pierników.
Podczas spotkania ogłoszono
kolejny konkurs plastyczny „W starym Toruniu”. Prace należy
przynosić do p. Bożeny Stanek lub p. Izabeli Zajdowicz do 15 maja.
Można także wykonać dodatkową pracę przestrzenną kamieniczkę i także
wygrać ciekawe nagrody.
Życzymy wszystkim konkursowiczom udanych pomysłów na piękną ilustrację.
Tego dnia przyznano również nagrody za najładniejsze prace plastyczne w konkursie dotyczącym stolicy Wielkopolski – Poznania.
Laureaci lutego:
1 miejsce –
Julia Korbela kl. II a
2 miejsce – Julia Kapkowska kl. II b
3 miejsce – Nicola Wróbel kl. II b
GRATULUJEMY!!!
Dnia 23 kwietnia 2013r. uczniowie klas: Ia, IIa, IIIa, IIb byli
na wycieczce w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Na początku
swojego pobytu dzieci obejrzały wystawę przedmiotów, jakimi
posługiwali się w gospodarstwach domowych nasi przodkowie.
Następnie pod
czujnym okiem pracownic muzeum każde dziecko z przygotowanego
wcześniej ciasta wyplotło bułeczkę, którą po upieczeniu ze
smakiem zjadło. Druga część wycieczki była typowo rekreacyjna.
Dzieci wraz z opiekunami były w parku wodnym w Tarnowskich
Górach, gdzie przez 2 godziny były z wodą i jej atrakcjami za
pan brat. Zmęczone, ale całe i uśmiechnięte wróciły o godzinie
16:00 do czekających pod szkołą rodziców.
Egzaminy czas zacząć
We wtorek 23 kwietnia 2013 r. gimnazjaliści napisali część humanistyczną.
Przed nimi jeszcze: w środę część matematyczno-przyrodnicza, w czwartek część językowa.
Egzamin z
części humanistycznej składał się z dwóch części. Pierwsza część
to zadania
z historii i wiedzy o społeczeństwie, na
której napisanie uczniowie mieli przeznaczone 60 minut. Druga
część składała się z zadań z języka polskiego i trwała
90 minut. Podobnie będzie wyglądał egzamin z przedmiotów
matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie najpierw napiszą test z
przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z
matematyki (czas trwania 90 minut). Natomiast egzamin z języków
obcych składa się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania
60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut).
I co dalej?
Każdy zdający otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach
egzaminu gimnazjalnego. Dla każdego z powyższych zakresów będą
podane dwie liczby: wynik procentowy oraz wynik
centylowy.
Wynik procentowy to odsetek punktów zaokrąglony do liczby całkowitej,
Wynik centylowy to zaokrąglony odsetek liczby gimnazjalistów, którzy uzyskali z danego zakresu wynik taki sam lub niższy niż zdający. Na przykład zdający, którego wynik centylowy w zakresie matematyki wynosi 65, dowie się, że 65 proc. wszystkich gimnazjalistów uzyskało za zadania matematyczne wynik taki sam jak on lub niższy, a 35 proc. gimnazjalistów uzyskało wynik wyższy.
Życzymy naszym uczniom, aby
napisali na 100!!!
Wojewódzki Turniej Dzieci Żaków STRZELCE OPOLSKIE, 20
KWIETNIA
Tym
razem reprezentacja naszego klubu liczyła 24 zawodników. Nikomu
jednak nie udało się stanąć na podium. Najbliżej byli:
NATALIA KOBUS (V miejsce w kat. dzieci-dziewczynki), KAMIL
FILUSCH (V miejsce w kat.
dzieci-chłopcy), EMILIA KIBICKA, NICOLE KOWACZEK, OLIVIA RAJNIK
(V miejsce w kat. żaków-dziewczynki).
Pozostali uczestnicy zajęli następujące pozycje w swoich
kategoriach:
Alicja Gołoś - IX, Paulina Serafin - XI, Oliwia Serafin - XI,
Wiktoria Born - XI, Julia Kapkowska - XI, Dawid Wawrzak - IX,
Oliwier Ryba - IX, Igor Jasek - XI, Adam Furga - XI, Tomek
Kapkowski - XI, Oliwier Jaremek - XVI, Marcel Pokorski - XVI,
Ola Piekarska - IX, Ala Kukiełka - IX, Julia Malerczyk - IX,
Marianna Osowska - XVII, Tomek Wójcik - IX, Denis Galacki -
XVII.
Konkurs
Ekologiczny klas III szkół podstawowych
W
miejskim konkursie ekologicznym, który odbył się 19 kwietnia w
PSP 11 naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice
klasy IIIa: Marysia Cylok-Sokołowska,
Emilka Kibicka i
Marianna Osowska. W kategorii
wiedzy ekologicznej dziewczynki zdobyły wyróżnienie, natomiast w
kategorii plastycznej, w której wykonały pracę o tematyce
dotyczącej ochrony środowiska były najlepsze - zdobyły I
miejsce!
"MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA"
Pod takim hasłem odbył się w minioną sobotę w PSP nr 9 Miejski Konkurs Recytatorski przeznaczony dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Nas reprezentowały: Karolina Wojtarowicz z kl. IV a oraz Aniela Ossowska i Natalia Kraska z kl. VI a.
Wszystkie trzy dziewczyny przygotowały do recytacji ciekawy repertuar. Najlepiej spośród naszych reprezentantek wypadła Natalia, wielka miłośniczka koni, która otrzymała wyróżnienie. Właśnie konie były głównym motywem recytowanych przez nią utworów (koń zdobił nawet jej bluzkę...).
Uczestniczące w konkursie uczennice sprawdziły swoje możliwości, a za włożony wysiłek nagrodzone zostały książkami. Gratulujemy!
Jagoda najlepsza
Uczennica klasy 1A naszego gimnazjum, Jagoda Dąbrowska, zajęła 1 miejsce w Halowych Regionalnych Zawodach w ujeżdżeniu w kategorii Juniorów młodszych, które odbyły się w dniach 5-7 kwietnia 2013 roku w Zbrosławicach.
Jagoda reprezentuje Ludowy Klub Jeździecki "Lewada" w Zakrzowie.
GRATULUJEMY i życzymy
kolejnych sukcesów.
Drogowskazy współpracy
Rozpoczynamy
realizację projektu Drogowskazy współpracy, który
adresowany jest do uczniów gimnazjów z terenu
Kędzierzyna-Koźla.
Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu
Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zapraszamy uczniów do udziału w specjalnym projekcie prowadzonym w tym i następnym roku szkolnym.
Kto może w nim wziąć
udział? - Każdy z klas I-III gimnazjum, który chce
podciągnąć się z matematyki,
fizyki i chemii.
Po co? - Bo zajęcia prowadzone będą w postaci
eksperymentów,
nauczania
przez internet, wyjazdów i warsztatów
- tego jeszcze w naszych szkołach
nie
było!
Co jeszcze - SzOK! Tak - powstaną SzOKi czyli Szkolne Ośrodki Kariery.
Uczniowie! Chcemy
Wam pomóc określić swoją przyszłą ścieżkę kariery.
Powiedzieć jakie ciekawe szkoły ponadgimnazjalne mamy w
regionie, jakie są studia i warunki dostania się na nie.
Opowiedzieć o zawodach - szczególnie tych poszukiwanych
na Opolszczyźnie, w woj. śląskim i dolnośląskim.
Pomożemy Wam również określić swoje mocne strony,
zarządzać czasem, uczyć się asertywności.
Jeśli choć trochę Was to zaciekawiło - zapoznajcie się z
profilem projektu.
II TURNIEJ BADMINTONA O PUCHAR DYREKTORA PSP nr 1
W turnieju, który odbył się 16 kwietnia na hali sportowej przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu wzięło udział w ponad 70 dzieci z naszego miasta, w tym 30 zawodników reprezentujących naszą szkołę. Niestety nie udało się zdobyć pucharu w żadnej z kategorii, jednak zdecydowana większość naszych badmintonistów zajęła czołowe miejsca:
Natalia Kobus (kl.IIIa) - II miejsce w kat. dziewcząt do lat
9-ciu
Wiktoria Born (kl.IIb) - III miejsce w kat. dziewcząt do lat
9-ciu
Kamil Filusch (kl.IIa) - II miejsce w kat. chłopców do lat 9-ciu
Igor Jasek (kl.Ia) - II miejsce w kat. chłopców do lat 9-ciu
Olivia Rajnik (kl.IIIa) - II miejsce w kat. dziewcząt do lat
11-tu
Emilia Kibicka (kl.IIIa) - III miejsce w kat. dziewcząt do lat
11-tu
Julia Malerczyk (kl.IIIa) - III miejsce w kat. dziewcząt do lat
11-tu
Dominika Kopeć (kl.VIa) - II miejsce w kat. dziewcząt do lat
13-tu
Matematyczny Czar Par
15 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się już po raz trzeci konkurs "Matematyczny czar par". Wzięły w nim udział zespoły dwuosobowe z klas: 6a szkoły podstawowej, 1A, 1B, 2B, 2C, 3A i 3B gimnazjum. Konkurs swoją formą ukazuje piękno matematyki oraz czar jaki kryją w sobie chwile spędzone przy rozwiązywaniu problemów w parach. Uczestnicy konkursu mieli pokonać 7 konkurencji. Były nimi: krzyżówka z hasłem, układanka logiczna, domino, tangramy, rebusy oraz puzzle. Patronat nad konkursem objęło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami, które wręczyły na apelu szkolnym pani dyrektor Krystyna Śliż oraz nauczycielka matematyki Małgorzata Bogusz. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
I miejsce:
Łukasz Rogala, Robert Smak (3b)
I miejsce: Karolina Zauder, Julia Linek (1a)
oraz Piotr Struzina, Akim Ben Rahiem (2b)
III miejsce: Anna Tkocz, Karolina Wójcik (3a)
IV miejsce: Mateusz Kopeć, Natan Vogt (6a)
V miejsce: Kamil Strychacz, Sebastian Rogus (1b)
VI miejsce: Karolina Adamczyk, Karolina Borszcz (2c)
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W KONKURSACH PLASTYCZNO- LITERACKICH
W RAMACH KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
Konkurs trwa do 31 maja 2013r. Gotowe prace przynosimy do:
PSP- p. Izabeli Zajdowicz, PG- p. Ewy Węgrzyn.
Zadania do wykonania:
SZKOŁA PODSTAWOWA- narysować lub opisać piękne, niezwykłe miejsce w swojej okolicy. Może to być własne podwórko, park, jezioro, rynek.
Hasło konkursu: NA TROPIE PIĘKNA
GIMNAZJUM- uczestnicy muszą zastanowić się nad pięknem wokół siebie, pokazać niezwykły czar swojej okolicy za pomocą prac plastycznych lub literackich.
Hasło konkursu: DZIELĘ
SIĘ PIĘKNEM.
Zachowaj trzeźwy umysł 2013
Ruszyła kolejna edycja kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w jej przebieg. W tym roku zadania dla szkoły podstawowej odbywają się pod hasłem "NA TROPIE PIĘKNA", dla szkoły gimnazjalnej "UNIKAM ZAGROŻEŃ- DZIELĘ SIĘ PIĘKNEM".
CEL GŁÓWNY
KAMPANII
Zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych poprzez
rozwijanie wśród uczniów na każdym etapie edukacyjnym
umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości
i zdolności do „zarażania” tym innych.
Cele szczegółowe:
»»przygotowanie uczniów do mądrych wyborów: NIE dla używek, TAK
dla zdrowego stylu życia,
»»uświadamianie uczniom wartości dostrzegania piękna,
»»uczenie dzielenia się zachwytem i radością,
»»zaangażowanie w twórcze działania lokalne,
»»podejmowanie nowych wyzwań,
»»rozwijanie więzi emocjonalnej z rodzicami,
»»przyswojenie wiedzy o zagrożeniach związanych z substancjami
psychoaktywnymi (papierosy, alkohol, narkotyki i inne.
(www.zachowajtrzezwyumysł.pl)
Druga
edycja "Omnibusa" rozstrzygnięta!
27.03.2013
odbył się konkurs dla naszych najmłodszych uczniów.
Oto najmądrzejsze głowy, wśród klas 1-3 w roku szkolnym
2012/2013.
Omnibusami klasowymi w roku szkolnym 2012/2013 zostali :
w klasie 1 a – Elżbieta Gomuła oraz Bartłomiej Dziedzic
w klasie 2 a – Oliwia Klima
w klasie 2 b – Mikołaj Sołtys
w klasie 3 a –
Mateusz Grylak
Kędzierzyn-Koźle
– moje miasto
26 marca 2013 r. sześciu uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w finale II edycji konkursu „Kędzierzyn-Koźle – moje miasto”.
Konkurs, organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla, rozegrany został w auli I liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.
Do rywalizacji stanęło 30 uczniów z 7 kędzierzyńsko-kozielskich gimnazjów.
Jedna z naszych uczennic – Anna Tkocz z klasy 3B – zakwalifikowała się do ścisłego, sześcioosobowego finału, wykazując się bardzo dużą wiedzą na temat regionu i samorządu terytorialnego.
GRATULUJEMY SUKCESU
Posłuchanki- malowanki
Dnia 26 marca 2013r. niestety niewielkim opóźnieniem już po raz piąty komisja dokonała wyboru najładniejszych prac plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki- malowanki: podania i legendy polskie” dla uczniów klas I-III.
Tym razem konkurs dotyczył naszych drugich, co do wielkości gór Sudetów i ich ducha Karkonosza.
Laureaci stycznia:
1 miejsce – Sebastian Szatkowski kl. II b
Alicja Gołoś kl. II b
2 miejsce – Julia Kapkowska kl. II b
Wiktoria Born kl. II b
3 miejsce – Julia Malerczyk kl. III a
Klaudia Samborska kl. I a
Wyróżnienie otrzymali – Nicola Wróbel kl. II b, Oliwia Serafin kl. I a, Paulina Serafin kl. I a, Filip Szczyrski kl. II b, Kinga Konieczna kl. II a oraz Aleksandra Ligocka kl. I a.
W czasie dzisiejszego spotkania dzieci poznały kolejną legendę.
Tym razem dotyczyła ona trzeciego już miasta, a mianowicie
Poznania i jego koziołków. Termin składania kolejnych prac
konkursowych mija 10 kwietnia. Jak co miesiąc wszystkim obecnym
i przyszłym uczestnikom życzymy wielu pomysłów, pięknych prac i
wygranych.
PIĘĆ MEDALI NA
TURNIEJU BADMINTONA W KOMPRACHCICACH
W niedzielę 24 marca siedmioro badmintonistów reprezentowało nasz klub w turnieju badmintona dla dzieci, który odbył się w Komprachcicach niedaleko Opola. To były pierwsze dla naszych sportowców zawody na tej hali i przy tym bardzo udane.
I miejsce i
złoty medal w kategorii dzieci młodszych zajęła Natalia
Kobus (kl. III a),
III miejsce i brązowy medal - Igor Jasek (kl. I
a), natomiast w kategorii dzieci
starszych srebrny medal wywalczyła Olivia Rajnik (kl.
III a), brązowy -Alicja Kukiełka, a wśród chłopców
starszych srebrny medal zdobył Jakub Rosoliński (kl.
III a). Tuż za podium, czyli na IV-tej pozycji w swoich
kategoriach uplasowali się: Marianna Osowska (kl. III a)
oraz Bartłomiej Dziedzic (kl. I a).
Miejski Turniej Matematyczny
Dnia 23 marca 2013 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 odbył się X MIEJSKI TURNIEJ MATEMATYCZNY dla uczniów gimnazjów z Kędzierzyna - Koźla.
Naszą szkołę reprezentowali:
Julia Linek kl. 1A
Akim Ben Rhaiem kl. 2B
Piort Struzina kl. 2B
Tomasz Sikora kl. 3A
Karol Stanioch kl. 3A
Uzyskane przez nich punkty umieściły nasze gimnazjum na 5 miejscu w mieście.
Gratulujemy
naszym uczniom i mamy nadzieję, że za rok... :-)
Uczniowie klas I-III PSP witają wiosnę
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY nasi najmłodsi uczniowie przywitali gorąco i radośnie. W kolorowo przystrojonej świetlicy odbyły się różnorodne zabawy i konkursy. Na początek każda klasa zaprezentowała swoje wiosenne przebrania i zaśpiewała przygotowaną wiosenną piosenkę. Na scenę wyszły między innymi żabki, bociany, a nawet rój pszczół ze swoją królową. Następnie odbył się wyjątkowy pokaz mody wiosennej, w którym uczestniczyły nie tylko dziewczynki, ale także odważni chłopcy. W przerwach wszyscy śpiewająco nawoływali ociągającą się w tym roku wiosnę. Ostatnim konkursem był mini playback show, w którym mali artyści doskonale naśladowali znanych wokalistów i zespoły muzyki pop, a wszystko to przy wtórze widowni, gorącym dopingu i oklaskach. Wspaniale bawiły się nie tylko dzieci, ale także wychowawczynie klas I-III i nauczycielki prowadzące imprezę. Nawet jury często podrywało się z miejsc, by z uśmiechem obserwować małych artystów.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a osoby wyróżnione – piękne nagrody.
Oto lista laureatów konkursów indywidualnych:
Wiosenne przebranie |
|||
|
Klasa I |
Klasy II |
Klasa III |
I miejsce |
Natalia Dembończyk |
Julia Kapkowska |
Natalia Kobus |
II miejsce |
Julia Wilczyńska |
Julia Rogala |
Nicole Kowaczek |
III miejsce |
Józef Plonka |
Julia Korbela |
Mateusz Grylak |
Mini playback show |
|||
|
Klasa I |
Klasy II |
Klasa III |
I miejsce |
Bartek Dziedzic |
Martyna Janiczek |
Denis Galacki |
II miejsce |
- |
Waldek Szafarczyk |
Olivia Rajnik |
Ola Piekarska |
|||
III miejsce |
- |
- |
Nicole Kowaczek |
Mateusz Grylak |
Świątecznie witamy wiosnę
Dnia 21 marca 2013 r. przywitaliśmy wiosnę. Uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 6a zrobili to smacznie i kolorowo. Przy okazji była to generalna próba przed zbliżającym się śniadaniem wielkanocnym :-) Uczniowie mieli za zadanie przygotować kolorowe, wiosenne kanapki, stworzyć stroik i świątecznie udekorować stół. Dodatkowo każdy zespół, zgodnie z tradycją wielkanocną, ozdobił jajo - powstały w ten sposób piękne pisanki.
Bawiliśmy się
świetnie i baaaardzo smacznie.
Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty z
Operonem
14
marca nasi trzecioklasiści napisali swój pierwszy, ważny test
kompetencji. Sprawdzian składał się z dwóch
części: z języka polskiego i matematyki. Każda część trwała 45
minut. Zdenerwowanie przed testem i niepewność były bardzo duże,
ale niepotrzebne, ponieważ z opinii uczniów wynika, że testy nie
były bardzo trudne. Czekamy na analizę wyników, którą powinniśmy
otrzymać do końca kwietnia.
Serdecznie witamy uczniów i ich rodziców |
Trzecioklasiści potrafią... |
Turniej o Puchar Dyrektora ZSM 2 |
Ciekawa chemia |
Lekcja fizyki |
Historia interaktywnie |
Zabawy językowe |
Zajęcia plastyczne |
Uczniowie gotują |
Finał
konkursu języka angielskiego dla klas III szkoły podstawowej
W
środę 13 marca w PSP nr 9 odbył się finał konkursu j.
angielskiego dla klas III szkoły podstawowej. Naszą szkołę
reprezentowały 2 uczennice:
Emilia Kibicka i Nicole Kowaczek z klasy 3a.
Niestety dziewczętom nie udało się osiągnąć podium, mimo to gratulujemy i życzymy wytrwałości. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Gigant pisanki
W
sobotę 9 marca grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział
w "Wielkim Malowaniu Pisanki" zorganizowanym w galerii Handlowej
"Odrzańskie Ogrody".
Małym artystom dzielnie pomagali rodzice, a my
wszyscy możemy dołączyć do akcji teraz: dokonując zakupów w
dowolnym sklepie na terenie Galerii (także w kinie) możemy za
każde wydane 10 złotych otrzymać kupon, na którym należy wpisać
numer naszej pisanki: 6.
Wrzucając kupony w punkcie konkursowym zwiększamy szanse naszej
szkoły na otrzymanie nagrody.
Akcja trwa do 22 marca br. Ogłoszenie zwycięzcy (największa liczba kuponów) - 23 marca o godz. 16.00
Zachęcamy do
głosowania naszych nauczycieli, uczniów, rodziców, dziadków i znajomych!
Sukces na Turnieju Matematycznym
Dnia 9 marca 2013 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 odbył się X MIEJSKI TURNIEJ MATEMATYCZNY dla uczniów szkół podstawowych Kędzierzyna - Koźla.
I co??? I jest SUPER!!! Reprezentanci naszej szkoły spisali się ekstra!
Karolina
Bartos kl. 5a najlepsza - I miejsce
Kamil Dercz kl. 5a -
V miejsce wśród uczniów klas
piątych w mieście.
Kacper Konieczny kl. 6a - II miejsce wśród uczniów klas szóstych w mieście.
Karolina Wojtarowicz kl. 4a - VI miejsce wśród uczniów klas czwartych w mieście.
Uzyskane przez obie Karoliny i Kacpra punkty uplasowały naszą szkołę PSP 15 na pierwszym miejscu w mieście (II miejsce PSP 19, III miejsce PSP 11).
GRATULUJEMY naszym uczniom i prosimy o więcej!!!
WOJEWÓDZKI TURNIEJ DZIECI I ŻAKÓW W BADMINTONIE
GŁUBCZYCE 9 marca 2013
W turnieju wzięło udział 25 zawodników reprezentujących nasz klub "UKS KŁODNICA". Stanowiliśmy najbardziej liczną drużynę. Niektórzy badmintoniści zagrali w Głubczycach po raz pierwszy i było to dla nich ogromne wyzwanie-dzielnie walczyli o jak najwyższe miejsca w swoich kategoriach.
Najlepiej zaprezentowały się Olivia Rajnik i Emilia Kibicka- V miejsce w kat. żaków oraz Natalia Kobus- V miejsce w kat. dzieci.
Wyniki pozostałych zawodników:
kat. dzieci -
chłopcy:
IX - Adam Furga, Kamil Filusch, Oliwier Ryba
XIII - Marcel Pokorski
XIV -Bartłomiej Dziedzic
XV - Dawid Wawrzak, Igor Jasek
XVII - Jakub Kremser, Jakub Niewiadomski, Oliwier Jaremek
kat. dzieci -
dziewczynki:
IX - Oliwia Serafin
XIII - Wiktoria Born
XIV - Alicja Gołoś
XV - Julia Wilczyńska, Paulina Serafin
kat. żaków -
chłopcy:
XV - Tomasz Wójcik
kat. żaków -
dziewczynki:
IX - Julia Malerczyk, Maria Cylok-Sokołowska
XIII - Alicja Kukiełka
XIV - Nicole Kowaczek
XV - Marianna Osowska
XVII - Aleksandra Piekarska
Konkurs plastyczny pod hasłem "Żyj zdrowo i bezpiecznie"
1% dla szkoły
KAMIL FILUSCH z klasy IIa srebrnym medalistą WOJEWÓDZKICH
IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE
Finały rozegrano 1 marca w Głubczycach. W drodze eliminacji powiatowych, które odbyły się 3 grudnia 2012 z naszej szkoły zakwalifikowało się pięcioro zawodników, którzy w finałach wojewódzkich zajęli następujące lokaty:
KAMIL FILUSCH
- II miejsce w kat. chłopców do lat 9
WIKTORIA BORN - V miejsce w kat. dziewcząt do lat 9
JULIA MALERCZYK - VI miejsce w kat. dziewcząt do lat 11
EMILIA KIBICKA - VII miejsce w kat. dziewcząt do lat 11
OLIVIA RAJNIK - VIII miejsce w kat. dziewcząt do lat 11
|
|
Jak zapobiegać pożarom?
W czwartek, 28 lutego 2013 r., odbyły się w naszej szkole eliminacje do OTWP czyli Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą "Młodzież zapobiega pożarom".
W tym etapie konkursu udział wzięło po 5 zawodników z podstawówki i gimnazjum. Dla mnie pytania były łatwe, ale niektórzy mieli problemy.
Ostateczne wyniki są następujące:
Szkoła
Podstawowa
I miejsce - Laura Koszmider kl. 5a
II miejsce - Jakub Kwiatkowski kl.4a
III miejsce Rafał Durda kl.6a
Gimnazjum
I miejsce - Marta Włodek kl. 2B
II miejsce Michał Kuzło kl. 3A
III miejsce Karolina Holstein kl. 3B
Gratulacje dla wszystkich i jeszcze dodam, że 27 marca 2013 r. zdobywcy I i II miejsc będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym OWTP.
Przygotowała
Marta Włodek kl. IIB PG
ŻEGNAMY ZIMĘ
W dniu 22 lutego 2013 r. klasy 1a i 2 a z wychowawcami Hanną Jagielską i Lidią Stanisławską wzięły udział w kuligu zorganizowanym na wyspie w Koźlu. Uczniowie wzięli ze sobą saneczki, które zostały przypięte do dużych sań ciągniętych przez czwórkę pięknych koni. Po przejażdżce organizatorzy przygotowali ciepły poczęstunek. Można było również ogrzać się przy ognisku.
Uczniowie
wrócili do szkoły pełni nowych wrażeń. Na pewno spotkamy się na
kuligu znowu za rok.
Finał Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieży w badmintonie
drużynowym
PUCHAR
DLA SZKOŁY
ORAZ BRĄZOWE MEDALE
OLIVII RAJNIK I DOMINIKI KOPEĆ
Olivia (kl. III a) i Dominika (kl. VI a) wywalczyły III lokatę podczas finałów wojewódzkich, które odbyły się w Głubczycach 21 lutego 2013 r., natomiast drużyna chłopców w składzie: Natan Vogt (kl. VI a) oraz Kacper Konieczny (kl. VI a) w klasyfikacji końcowej zajęła miejsce VI-te.
Gratulujemy!!!
Uwaga uczniowie posiadający książeczki SKO!
Wpłaty i wypłaty w SKO można dokonać w każdy wtorek na
długich przerwach w sali nr 30
u p. H. Pokorskiej (kl.1-3) i p. P.
Zbirug (kl. 4-6).
>>>Przewodnik
po serwisie SKO<<<
"Gazeta lokalna" wybiera najpopularniejszych ludzi sportu
Już po raz jedenasty "Nowa Gazeta Lokalna" zaprasza do wzięcia udziału w głosowaniu na najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego 2012 roku.
Zachęcamy do
głosowania na ucznia naszej szkoły z klasy 6a
SMS o treści
sportowiec.lokalna.Natan Vogt na numer 72051
(Koszt 2,46
zł z VAT za SMS)
WZOROWI UCZNIOWIE W KLASACH I-III PSP NAGRODZENI
19
lutego odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku
szkolnego 2012/2013. Zostały na nim nagrodzone tarczami "wzorowego
ucznia" osoby wyróżniające się w nauce i w zachowaniu.
W klasach
młodszych wyróżnionych zostało 31 uczniów:
KLASA I A: - Natalia
Dembończyk |
KLASA II A: - Kamil
Filusch |
KLASA II B: - Wiktoria Born |
KLASA III A: - Nikola Bajer |
Gala wolontariatu
Dnia 15 lutego 2013 odbyła się I GALA WOLONTARIATU w Domu Kultury Twierdza w Koźlu przy współpracy Urzędu Miasta i Fundacji RIAD, gdzie wyróżnieni wolontariusze otrzymali dyplomy za przepracowane godziny w roku 2012. Galę uświetniły występy Mażoretek z Długomiłowic, uczniowie Szkoły Muzycznej w Koźlu oraz grupa taneczna Spin. Nasi wolontariusze również otrzymali dyplomy. Zaszczytu dostąpili: Karol Linek kl. III B, Bartosz Różański kl. I A i Paweł Kapera kl. I A Publicznego Gimnazjum.
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz życzymy
owocnej pracy i samych sukcesów w 2013
roku
Spotkajmy się razem
Muzyczna podróż w czasie z
zespołem KARAWANA
Dnia 12 lutego 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w audycji słowno-muzycznej pt. "Muzyczna podróż w czasie" w wykonaniu zespołu KARAWANA. Muzycy z tego zespołu w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazali podstawowe informacje na temat muzyki w poszczególnych epokach, od średniowiecza aż do czasów współczesnych, przedstawili sylwetki najważniejszych kompozytorów, zapoznali uczniów z instrumentami.
Była wspólna zabawa oraz nauka śpiewania piosenki zespołu Karawana pt. "To My, jak nieba dwa".
Po takim
spotkaniu uczniowie
na wszystkie pytania odpowiadali śpiewająco :-)
KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW
11 lutego zakończył się okres karnawału. Klasy I-III w tym dniu
bawiły się na szkolnym balu przebierańców. Wodzirej prowadził
ciekawe zabawy z mnóstwem atrakcyjnych
rekwizytów, był też słodki poczęstunek, i jak co roku dużo
wrażeń. Piękne stroje, tańce w rytmie ulubionych przebojów były
dopełnieniem wspaniałej atmosfery balu.
Ferie
Wolontariuszy - zimowisko
Podczas ferii zimowych 40 najlepszych wolontariuszy naszego powiatu zostało nagrodzonych za dobre serce i ciężką pracę. W nagrodę dostali oni możliwość skorzystania z bezpłatnego wyjazdu na zimowisko do Wisły. Pięć z naszych uczennic tj. Agata Brodacka, Patrycja Wichłacz, Karolina Wójcik, Karolina Holstein i Roksana Bendzinska z klasy III B gimnazjum wraz panią Honorata Czech zostały w ten sposób wyróżnione.
Za sprawą świetnej
pogody i miłej atmosfery
przeżyłyśmy niezapomnianą
przygodę.
Ferie w szkole
Zajęcia w ramach akcji „ Ferie w mieście” odbywały się w naszej szkole, w terminie 28.01- 04.02. 2013 roku w godzinach 7.30- 15.30.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które obejmowały: zajęcia sportowe (unihokej, krytą pływalnię, kręgielnię, zawody sportowe w ZSZ 1), zajęcia plastyczne i techniczne. Ponadto w dniu 30 stycznia został zorganizowany wyjazd do kina Chemik na film „Prawie jak Gladiator”.
W czasie pobytu w świetlicy dzieci integrowały się poprzez gry i zabawy, kształtowały umiejętność zdrowego spędzania czasu wolnego, poznawały zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się środkami komunikacji miejskiej.
Odbyła się prelekcja dla dzieci „Grypa-profilaktyka- wróć zdrowy z ferii” oraz przekazano informację dla rodziców „Bezpieczne ferie- zasady”.
Ponadto
prowadzący starali się uwrażliwić wychowanków na potrzeby innych
oraz poprawić relacje z rówieśnikami i dorosłymi, wdrażać
postawy właściwego zachowania się w życiu publicznym. Dzieci
chętnie przychodziły na zajęcia, aby miło i pożytecznie spędzić
czas ze swoimi rówieśnikami.
OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA "FENIKS CUP"
- TRZY BRĄZOWE MEDALE NASZYCH ZAWODNIKÓW!
9 lutego na sali gimnastycznej PSP 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się turniej badmintona dla dzieci zorganizowany przez UKS Feniks. Rozgrywki trwały bardzo długo, gdyż zgłosiło się wielu zawodników nie tylko z naszego miasta i województwa. Przyjechało też kilka klubów z innych miast południowej części Polski. W związku z dużą ilością badmintonistów, którzy prezentowali wysoki poziom gry, rywalizacja i emocje były ogromne. Dlatego też trzy brązowe medale podczas takiego turnieju sprawiły wielką satysfakcję.
Wywalczyli je:
OLIVIA RAJNIK IIIa - w kat.
dziewcząt do lat 11-tu
NATALIA KOBUS IIIa - w kat.
dziewcząt do lat 9-ciu
KAMIL FILUSCH IIa - w kat.
chłopców do lat 9-ciu
Bardzo dobrze
spisali się również Nicole Kowaczek,
Alicja Kukiełka, Emilia Kibicka, Wiktoria Born,
Igor Jasek oraz Marcel
Pokorski, którzy zdobyli miejsca V-te.
|
Posłuchanki - malowanki
Dnia 22 stycznia 2013r. komisja konkursowa po raz czwarty dokonała wyboru najładniejszych prac plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki-malowanki: podania i legendy polskie” dla uczniów klas I-III.
Konkurs związany był z najwyższymi polskimi górami – Tatrami.
Laureaci grudnia
1 miejsce –Maria Cylko- Sokołowska kl. III a
2 miejsce – Julia Kapkowska kl. II b i Julia Korbela kl. II a
3 miejsce – Aleksandra Piekarska kl. III a
Wyróżnienie – Jakub Żak kl. II b, Bartek Nowak kl. III a,
Mateusz Grylak kl. IIIa, Julia Wilczyńska kl. I a i Józef Plonka
kl. I a.
W czasie dzisiejszego spotkania dzieci poznały legendę o Liczyrzepie- duchu gór Karkonoszy, które to góry wchodzą w skład Sudetów. Tytuł kolejnego konkursu to „Karkonosz - duch gór”. Termin składania prac mija 20 lutego.
Jak co miesiąc wszystkim obecnym i przyszłym uczestnikom życzymy
wielu pomysłów, pięknych prac i wygranych.
Spotkania w ramach projektu "Za kurtyną"
I spotkanie
W dniu 21 stycznia 2013 r. O godzinie 9.30 w Domu Kultury Kłodnica odbyło się spotkanie integracyjne dla środowiska lokalnego w ramach projektu teatralnego "Za kurtyną" autorstwa Hanny Jagielskiej i Lidii Stanisławskiej. Patronat nad projektem objęła Pani Katarzyna Dysarz - dyrektor MZOiW w Kędzierzynie- Koźlu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele kadry kierowniczej oświaty i Urzędu Miasta :dyrektor ZSM 2- p.Krystyna Śliż, dyrektor MZOiW- p. Katarzyna Dysarz, p. Aleksandra Felsztyńska, p. Dorota Otfinowska, kierownik Wydziału Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia - p. Iwona Szweda oraz przedstawiciele Rady Osiedla Kłodnica. We wspólnej imprezie wzięli udział uczestnicy zajęć w Promyczku, Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, dzieci z Przedszkola nr 17 oraz uczniowie klas I - IV ZSM 2. Spotkanie rozpoczął występ sześciolatków z przedszkola grających na flażoletach. Następnie grupa teatralna z ZSM 2 pokazała spektakl pt. "Góralskie Jasełka" . Po zakończeniu jasełek wystąpił uzdolniony muzycznie uczestnik terapii zajęciowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem zainicjowanym przez uczniów szkoły specjalnej pod opieką p. Anny Jelinek.
II spotkanie
W ramach projektu teatralnego “ Za kurtyną” w dniu 21 stycznia 2013 r. o godzinie 16.30 odbyło się uroczyste spotkanie dla wszystkich seniorów z Kłodnicy z okazji "Dnia Babci i Dziadka”. Wsparcia finansowego na organizację przyjęcia udzieliła Rada Osiedla Kłodnica z inicjatywy przewodniczącego Pana Wieslawa Księskiego. Swoją obecnością zaszczyciła obecnych Pani Magdalena Jedlicka- koordynator projektu” Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I- III szkoły podstawowej”, Dyrektor ZSM 2- Krystyna Śliż, Ewa Odulińska- przedstawiciel Rady Miasta oraz członkowie Rady Osiedlowej Kłodnica m.in. : Ewa Buzo- Dziedzic, Wiesława Dziedzic, Stefan Lachman. Występy małych aktorów wzbudziły wiele emocji i wzruszeń wśród zaproszonych gości. Owacjom na stojąco nie było końca. Na zakończenie Pani dyrektor Krystyna Śliż i Pani Magdalena Jedlicka wręczyły w imieniu Prezydenta Miasta dyplomy uznania dla Pani Hanny Jagielskiej i Pani Lidii Stanisławskiej za organizację i reżyserię spektaklu “ Góralskie Jasełka” oraz indywidualne dyplomy dla występujących dzieci. Organizatorki spektaklu przygotowały również podziękowania dla rodziców zaangażowanych w wykonanie scenografii do przedstawienia.
III spotkanie
We wtorek 22 stycznia odbyło się
trzecie spotkanie w ramach projektu, tym razem dla uczniów
Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz klas 5, 6 i gimnazjalnych
naszej szkoły. Spotkanie zaszczyciły swoją obecnością
przedstawiciele Wydzialu Polityki Mieszkaniowej, Spraw
Socjalnych i Zdrowia Pani Maja Dober i Agnieszka Stein oraz
Dyrektor Violetta Żukowska i nauczyciele
PG 3.
Awans do finałów wojewódzkich w badmintonie drużynowym
Dnia 17 stycznia na hali sportowej w Azotach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym. Konkurencja była bardzo duża, przyjechało wiele drużyn z naszego miasta, a także z sąsiednich gmin. Turniej był tym trudniejszy, że nie było podziału na grupy wiekowe, nasi trzecioklasiści musieli zmierzyć się z zawodnikami klas szóstych, ponadto musieli wykazać się umiejętnością gry deblowej.
Najlepszą drużyną turnieju wśród chłopców okazał się zespół w składzie: NATAN VOGT i KACPER KONIECZNY (obaj z klasy VIa), którzy zajęli I miejsce.
Wśród dziewcząt z naszej szkoły najlepsze były DOMINIKA KOPEĆ (kl.VIa) i OLIVIA RAJNIK (kl.IIIa), które zajęły II miejsce.
Te dwie drużyny pojadą w lutym na finały do Głubczyc.
Pozostałe
nasze drużyny Emilia Kibicka i Natalia Kobus, Julia Malerczyk i Marianna
Osowska oraz Tomasz Wójcik i Jakub Rosoliński spisali się
również bardzo dobrze, jednak nie zakwalifikowali się do
kolejnego etapu.
OGŁOSZENIE
Informujemy rodziców i opiekunów naszych uczniów, że w pierwszym tygodniu ferii zimowych – tj. od 28.01.2013r. do 01.02.2013r. w naszej szkole w godzinach 7.30 – 15.30 odbywać się będą półkolonie.
Oferta dotyczy zarówno uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.
Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie dzieci u wychowawców lub w świetlicy szkolnej.
Szczegółowych informacji udziela z-ca dyr. p. Lidia Stanisławska.
OGŁOSZENIE
Zbieramy elektrośmieci - konkurs ekologiczny LOP
Zwracamy się do wszystkich rodziców i opiekunów naszych uczniów: robiąc przedświąteczne porządki nie wyrzucajcie Państwo starych urządzeń elektrycznych, lecz dostarczcie je do naszej szkoły włączając się do akcji zbiórki elektrośmieci.
Mogą to być stare, niesprawne, ale kompletne urządzenia, m.in.: telewizory, drukarki, komputery, telefony, żelazka, odkurzacze i inne.
Zbiórkę prowadzimy od 19 XII 2012r. do połowy maja 2013r.
Drobny sprzęt
można zostawiać w dyżurce pani Gabrysi lub przekazywać p. Elżbiecie
Giżyńskiej i p. Krzysztofowi Plonce, natomiast sprzęt
wielkogabarytowy – pod wiatą przy szkole. W akcji pomagać też
będą wybrani uczniowie z klasy III A naszego
gimnazjum. Elżbieta Giżyńska.
Podziękowania
Świąteczna Paczka
"Dobrych ludzi się nie zapomina" Safona
Organizatorzy szkolnej akcji Świąteczna Paczka z całego serca gorąco dziękują wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszej szczodrości udało się zebrać słodycze na 14 bogatych paczek i wywołać uśmiech na buziach obdarowanych uczniów.
Posłuchanki- malowanki
Dnia 18 grudnia 2012r. rozstrzygnięto trzeci z kolei konkurs plastyczny w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki- malowanki: podania i legendy polskie” dla uczniów klas I-III.
Konkurs dotyczył legend związanych ze starym Krakowem. Miał on troszkę inny wymiar, gdyż był to konkurs międzyszkolny. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż przystąpiły do niego dzieci z siedmiu kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych PSP nr 1, PSP nr 5, PSP nr 9, PSP nr 10, PSP nr 12, PSP nr 15 oraz PSP nr 20.
Laureaci listopada:
1
miejsce –Miłosz Latusek PSP nr 12,
Monika Ceglarska PSP nr 9,
2 miejsce – Julia Kapkowska PSP nr 15,
Maria Cylok- Sokołowska PSP nr 15,
3 miejsce – Agnieszka Karpa PSP nr 10,
Oliwia Ostrowska PSP nr 12,
Wyróżnienie – Aleksandra Piekarska PSP nr 15,
Nikola Andrzejczyk PSP nr 19, Aleksandra Wdowiak PSP nr 1.
W czasie dzisiejszego spotkania dzieci zobaczyły krótkie przedstawienie dotyczące „Legendy o Podhalu”, przygotowane przez grupę wolontariuszy pod okiem pani Honoraty Czech oraz „ Legendę o Morskim Oku”. Uczniowie obejrzeli również zdjęcia i prezentację multimedialną dotyczącą pejzaży Tatr.
Kolejny konkurs nosi tytuł „Tatry i jej mieszkańcy”. Termin
składania prac mija 15 stycznia. Jak co miesiąc wszystkim
obecnym i przyszłym uczestnikom życzymy wielu pomysłów, pięknych
prac i wygranych.
Góralskie Jasełka
W ramach projektu „Indywidualizacja nauczania w klasach I- III szkoły podstawowej” grupy teatralne z klas 1a
i 2a
PSP 15 w ZSM 2 przygotowały „Góralskie Jasełka”.
Widowisko zostało opracowane przez p. Hannę Jagielską
i p. Lidię Stanisławską na podstawie scenariusza Adama Szafrańca „Tak! On jest królem”. Gościnnie w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 4a.
Po raz pierwszy spektakl muzyczno- teatralny został pokazany w Miejskim Ośrodku Kultury „Chemik” 13 grudnia 2012 r. dla całej kadry kierowniczej szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla.
„Góralskie Jasełka” zostały nagrodzone gromkimi brawami. Gra młodych aktorów, oprawa muzyczna oraz scenografia wywarły duże wrażenie na zaproszonych gościach. Należy podkreślić ogromny udział rodziców małych artystów, którzy przygotowali scenografię.
ZIMOWA REFLEKSJA |
Matematyka po angielsku
Dnia 11 grudnia 2012 r.
w ZSM nr 1 odbył się konkurs Matematyka po angielsku - CUBE.
Naszą szkołę reprezentowały ucznennice:
Karolina Zauder, Betina
Wąsik i Julia Pytlik. Spektakularnych sukcesów nie było, ale za sam udział w tym arcytrudnym konkursie należą się GRATULACJE. Dla wielu bowiem matematyka to przedmiot nie z tej ziemi, a po angielsku to już prawdziwy kosmos :-)
Warsztaty archeologiczne
Dnia 7 grudnia uczniowie klasy I A gimnazjum uczestniczyli w warsztatach archeologicznych dla młodzieży, które odbyły się w Hotelu Centralnym na osiedlu Azoty.
Warsztaty, prowadzone przez Panią dr Magdalenę Przysiężną - Pizarską i studentów z Uniwersytetu Opolskiego, były imprezą towarzyszącą II Kędzierzyńsko-Kozielskich Spotkań Historycznych. Dzięki warsztatom poznaliśmy średniowieczne stroje oraz moc magii ziół. W grupach mogliśmy zapoznać się z pracą archeologa. Przez chwilę byliśmy naukowcami, którzy zajmują się czyszczeniem fragmentów ceramiki zabytkowej i szczątków kości. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Sądzę, że to był udany wyjazd.
Karolina Zauder klasa 1 A
Konkurs Recytatorski klas I-III
W dniu 7 grudnia 2012 r. dwie uczennice klasy 3a Maria
Cylok-Sokołowska oraz Aleksandra Piekarska
reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poeci dzieciom – dzieci poetom”, który odbył się
w PSP nr 18 w Cisowej. Był to konkurs w którym brały udział dzieci z całego powiatu. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury żywego słowa wśród najmłodszych uczniów oraz zapoznanie z twórczością polskich poetów piszących dla dzieci. Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, ponieważ uczestnicy recytowali wiersze na bardzo wysokim
poziomie.
Nasza uczennica Aleksandra Piekarska znalazła się w gronie laureatów zajmując IV miejsce . Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki świąteczne od Mikołaja oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
VI Powiatowe Spotkania z Matematyką
Dnia 5 grudnia 2012 r. troje uczniów klasy 5a: Karolina Bartos, Marcelina Dembończyk i Kamil Dercz wzięło udział w Powiatowych Mikołajkowych Spotkaniach z Matematyką, które zostały zorganizowane w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Kędzierzynie - Koźlu. Na początku uczestnicy obejrzeli krótką część naukowo-artystyczną składającą się z prezentacji pt. „Czy te oczy mogą kłamać, czyli złudzenia i iluzje” oraz występów wokalnych i tanecznych.
Po programie artystycznym rozpoczęły się zabawy i konkursy matematyczne
w trzyosobowych grupach utworzonych z uczniów różnych szkół. Uczniowie rozwiązywali zadania, zagadki logiczne, układali matematyczne rymowanki, tworzyli rebusy, a także wykonywali pracę plastyczną- matematyczną choinkę. Po części konkursowej zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z wystawą
„Fizyka w zabawkach”, a po krótkiej przerwie poczęstunkowej, zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
Igrzyska odbyły się 3 grudnia 2012 r. w hali sportowej w Kędzierzynie-Koźlu przy al. Jana Pawła II. W grupie dziewcząt starszych tryumfowały dziewczynki z naszej szkoły: Olivia Rajnik, która zajęła I miejsce, Emilia Kibicka - II miejsce oraz Julia Malerczyk - III miejsce, wszystkie z klasy III a.
Wśród młodszych dziewczynek miejsce na podium przypadło Wiktorii Born (kl. IIb), która uzyskała III lokatę, natomiast wśród chłopców najlepszy z naszej szkoły okazał się Kamil Filusch (kl. II a), plasując się na IV pozycji.
W igrzyskach wzięli udział uczniowie z dziewięciu kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych: PSP 1, PSP 3, PSP 5, PSP 9, PSP 10, PSP 11, PSP 12, PSP 15, PSP 19.
Po raz pierwszy igrzyska prowadziły p. Izabela Iwanejko z PSP 3 (sędzia główny) oraz p. Anna Sudół (sekretarz).
Zawodnicy,
którzy uplasowali się na pozycjach I - V na szczeblu powiatowym
będą reprezentować swoje szkoły w finale wojewódzkim, który
odbędzie się w styczniu w Głubczycach.
Akcja
Świąteczna Paczka
Jak co roku przed Świętami zbieramy słodycze dla uczniów naszej szkoły.
Przyłącz się i przynieś słodycze. My zrobimy z nich świąteczne paczki i przekażemy je najbardziej potrzebującym.
Słodycze można
przynosić do 19 grudnia 2012 r. do
p. pedagog Anety Widłak lub p.
Honoraty Czech.
Dyplomy uznania dla naszych wolontariuszek PCK
W minioną sobotę, 1 grudnia 2012 roku w kozielskim kinie „Twierdza” miała miejsce wzruszająca uroczystość. Wojewódzki Zarząd PCK uhonorował zasłużonych krwiodawców oraz młodych wolontariuszy, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działalność na rzecz tej organizacji.
Dyplomami – podziękowaniami zostały nagrodzone również cztery dziewczęta z naszej szkoły, uczennice klasy 6a: Ewelina Buda, Anna Demy’anchyk, Paulina Farkas oraz Paulina Gołas.
Brawo dziewczęta! Wszyscy jesteśmy z Was dumni. To wspaniale, że i w naszej szkole są osoby, gotowe bezinteresownie poświęcić swój czas, by zrobić coś dla innych w myśl słów Hymnu PCK :
„Czerwony
Krzyż to symbol jest miłości
On nie zna granic, lądów ani mórz.”
Opiekunką Szkolnego Koła PCK jest p. Ewelina Sotel.
Zapraszamy do współpracy.
Posłuchanki- malowanki
Dnia 28 listopada 2012r. rozstrzygnięto kolejny- już drugi z dziewięciu konkursów plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki- malowanki: podania i legendy polskie” dla uczniów klas I-III.
Konkurs dotyczył legend związanych z naszą stolicą – Warszawą.
Laureaci października:
1 miejsce – Denis galicki i Jakub Wycisk kl. III a
2 miejsce – Julia Kapkowska kl. II b, Maria Cylok- Sokołowska
kl. III a
i Julia Korbela kl. II
a
3 miejsce – Aleksandra Piekarska kl. III a
Wyróżnienie – Sebastian Szatkowski kl. II b i Józef Plonka kl. I a.
W czasie dzisiejszego spotkania dzieci poznały legendy związane z miastem Krakowem: „ Przerwany hejnał” oraz „ O Kraku, smoku wawelskim i królewnie Wandzie”. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną dotyczącą naszej dawnej stolicy.
Kolejny konkurs nosi tytuł „W starym Krakowie”.
Termin składania prac mija 14 grudnia. Wszystkim obecnym i
przyszłym uczestnikom życzymy wielu pomysłów, pięknych prac i
wygranych.
Wycieczka do Aquaparku
Dnia 27 listopada 2012 r. odbyła się wycieczka do Aquaparku we Wrocławiu. Wycieczkę dla uczniów ZSM 2 zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy wycieczki dziękują organizatorom za fantastyczną zabawę i relaks tj. Markowi Bornowi Przewodniczącemu SU, pomysłodawcy i głównemu organizatorowi oraz Pani Aleksandrze Stelmach, kierownikowi wycieczki a także Pani Izabeli Zajdowicz i Pani Anecie Widłak.
Różne pasje naszych uczniów...
Jagoda Dąbrowska, uczennica
klasy 1A naszego gimnazjum, trenuje i startuje
w barwach
Ludowego
Klubu Jeździeckiego "Lewada" Zakrzów. Na swoim
koncie ma już wiele znaczących osiągnięć. Najświeższym z nich
jest zajęcie I miejsca w kategorii kuców (runda R3) w Zawodach
Regionalnych w ujeżdżeniu w Zbrosławicach
(woj. śląskie). Zawody zostały rozegrane 14 listopada 2012r.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa w ZSM 2 ogłoszono konkurs na plakat antynikotynowy. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III PSP i uczniowie klas IV-VI PSP. Z okazji Dnia Bez Papierosa oplakatowano również szkołę.
>>>
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie
<<<
Czas
konkursów
Pierwsza połowa listopada to czas konkursów. Są to głównie szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych, które odbywają się pod patronatem kuratoriów oświaty. Ich celem jest przede wszystkim wyłonienie laureatów do etapów miejskich, ale też mobilizowanie uczniów zdolnych do jeszcze lepszych wyników.
Przy tej
okazji nauczyciele mogą też wyłowić jakieś perełki... Za
przykład niech posłuży opowiadanie, które napisał podczas
szkolnego konkursu polonistycznego uczeń kl. V Kamil
Dercz. Chociaż nie zakwalifikował się do kolejnego
etapu (wymagane 75% punktów), jego tekst bardzo nam się
spodobał i dlatego (po niewielkiej korekcie) zamieszczamy go
w zakładce "OSIĄGNIĘCIA".
Warto przeczytać!
Zachowaj
trzeźwy umysł
Dnia 16 listopada w Urzędzie Miasta w sali obrad Rady Miasta odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W trakcie spotkania władze miasta w osobie pana wiceprezydenta Pawła Ramsa podziękowały nauczycielom za koordynację i zaangażowanie w kampanię (z naszej szkoły: p. Aneta Widłak, p. Izabela Zajdowicz, p. Ewelina Sotel). Uczniom rozdano nagrody za udział w konkursach profilaktycznych - nasza laureatka to Martyna Pinkowska uczennica III B PG.
W kręgu kultury starożytnych Greków
W czwartek, 15 listopada 2012 odbyły się w PG nr5 międzyszkolne eliminacje Miejskiego Konkursu Mitologicznego pod nazwą "Złoty wawrzyn Apollina", którego organizatorem jest Osiedlowy Dom Kultury "Komes".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum: Agata Piasecka i Julia Linek z klasy IA oraz Angelika Plucik i Piotr Struzina z klasy IIB. Na wyniki trzeba jeszcze poczekać (do finału kwalifikuje się 6 najlepszych uczniów), ale wszyscy mają nadzieję, że może choć jednemu z nich się uda.
Trzeba powiedzieć, że zadania nie były łatwe i należało wykazać się dość drobiazgową znajomością " Mitologii" J. Parandowskiego w stylu np.: Co zrobiła Hera z córkami Projtosa? albo: Czym naraziła się Atenie Arachne?
Pozostaje
trzymać kciuki...
Święto 0dzyskania
Niepodległości
Święto Odzyskania Niepodległości było inspiracją do przygotowania przez uczniów naszej szkoły inscenizacji literacko - historycznej połączonej z prezentacją multimedialną. Całość nosiła tytuł "Biało-czerwone serce" czyli od upadku Rzeczpospolitej do jej niepodległości".
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 4b, 5a szkoły podstawowej oraz 1B i 2A gimnazjum, pod kierunkiem pań Ewy Rudzkiej oraz Ewy Tarki.
Celem
inscenizacji było przybliżenie społeczności uczniowskiej
dramatycznej drogi naszej Ojczyzny do wolności i
suwerenności, a także przypomnienie faktu, iż miłość
ojczyzny to nieśmiertelna wartość i potężna siła inspirująca
kolejne pokolenia Polaków. Motyw przewodni spektaklu
stanowił utwór, w którym historię
Polski wyśpiewano w rytmie Hip-Hopu. W czasie prezentacji
ukazano również, bliski sercu naszych uczniów, regionalny,
śląski "akord" walki o niepodległość.
Międzynarodowy
Turniej Badmintona Dzieci i Żaków
MINI SILESIA CUP Głubczyce 10.11.2012
Na turniej do Głubczyc przyjechało 95 zawodników z wielu klubów polskich oraz czeskich. Mecze rozgrywały się na bardzo wysokim poziomie.
Wysokie V-te miejsca w swoich kategoriach zajęli:
NATALIA KOBUS (kat. dziewcząt do lat 9-ciu)
KAMIL FILUSCH (kat. chłopców do lat 9-ciu)
EMILIA KIBICKA oraz OLIVIA RAJNIK (kat. dziewcząt do lat
11-tu)
Projekt "ULICZNIK - nowy horyzont kultury"
Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie nazwanym "Ulicznik", który jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu.
Uczniowie z klas II i III gimnazjum biorą udział w warsztatach, dzięki którym poznają sztuki uliczne. Pod kierunkiem najlepszych instruktorów gimnazjaliści będą pracowali w trzech grupach: tanecznej, wokalnej i plastycznej. Projekt potrwa 2 miesiące i zakończy się prezentacją nabytych umiejętności. Podczas jego realizacji - uczniowie oprócz zwykłych zajęć w poszczególnych sekcjach, będą mogli obejrzeć seanse filmowe, np. "Jesteś Bogiem" oraz przedstawienia teatralne - " Zabawy na podwórku".
Przygotowały: A. Tkocz i J. Kosiel
O udziale w tym projekcie opowiedzieli:
Magda: Biorę udział w warsztatach tanecznych. Poznałam wiele ciekawych kroków tanecznych z break dance, hip-hopu oraz street dance. Poznałam też wielu fantastycznych ludzi. Obejrzałam ciekawe i pouczające filmy. Bardzo się cieszę, że nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie
Adam:
Uczestniczę w warsztatach graficznych. Razem ze mną do grupy
należą bardzo fajni i przyjaźni ludzie z innych szkół. Na zajęciach nauczyłem się malować sprejami.
Takie zajęcia są moim zdaniem bardzo przydatne, oby zdarzały
się częściej.
Pocztówka z krainy szczęśliwego dzieciństwa
Rozstrzygnięto
szkolny etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla
uczniów świetlicy szkolnej pt. "Pocztówka z krainy
szczęśliwego dzieciństwa". Wszystkie prace konkursowe były
piękne, więc wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsca.
Prace zostały wysłane do organizatora
- Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lędzinach.
Konkurs na
„Najśmieszniejszą Dynię” rozstrzygnięty!
Do konkursu przystąpiło 20 uczestników z klas I-III. Przygotowane przez uczniów dynie przerosły oczekiwania jury. Wszystkie dynie były bardzo ciekawe i świetnie wykonane. Prezentacja dyń odbyła się w świetlicy podczas lekcji j. angielskiego.
Nauczycielka j. angielskiego zapoznała uczniów ze zwyczajami święta Halloween obchodzonego przez dzieci w Wielkiej Brytanii. Oprócz nowego słownictwa, nauki piosenek, dzieci miały okazję wziąć udział w kilku wesołych, a zarazem trudnych konkursach. Zabawa była udana.
Wyniki
konkursu na „Najśmieszniejszą Dynię”:
1 miejsce: Filip Zolich kl. 1 i Natalia Kobus kl. 3
2 miejsce: Marianna Osowska kl.3 i Julia Rogala kl. 2a
3 miejsce: Kinga Konieczna kl.2a, Magdalena Wojtowicz kl.2a,
Martyna Janiczek kl2a, Waldek Szafarczyk i Filip Szczyrski
kl. 2b
Posłuchanki- malowanki
Dnia 30 października 2012r. rozstrzygnięto pierwszy z dziewięciu konkursów plastycznych w ramach projektu edukacyjnego „Posłuchanki- malowanki: podania i legendy polskie” realizowanego przez panią Bożenę Stanek i Izabelę Zajdowicz dla uczniów klas I-III.
Konkurs dotyczył początków państwa polskiego i legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”.
Laureaci września:
1 miejsce - Maria Cylok- Sokołowska kl. III a i Julia Korbela kl. II a
2 miejsce - Magdalena Wojtowicz kl. II a
3 miejsce - Alicja Hornicka kl. III a
Wyróżnienie - Jakub Żak kl. II b.
Na spotkaniu uczniowie poznali kolejną legendę- „Złota kaczka”. Legenda związana jest z miastem Warszawą. Dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą naszej stolicy.
Kolejny
konkurs nosi tytuł „Warszawa i jej legendy”. Termin
składania prac mija 15 listopada . Wszystkim obecnym i
przyszłym uczestnikom życzymy wielu pomysłów, pięknych prac
i wygranych.
Koncert
orkiestry dętej
29 października 2012 r. odbył
się w naszej szkole koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół
Żeglugi Śródlądowej. Wszyscy uczniowie mieli możliwość
wysłuchać utworów w wykonaniu młodzieży z
"Żeglugi", poznać
wiele instrumentów, na których grali młodzi muzycy, a kilku
naszych uczniów miało okazję zagrać w orkiestrze na
instrumentach perkusyjnych, a także dyrygować orkiestrze.
Pierwszy otwarty Turniej
Badmintona "Kłodnica Open" rozegrany
27 października 2012 na hali widowiskowo-sportowej w Azotach odbył się pierwszy turniej badmintona dla dzieci "KŁODNICA OPEN", zorganizowany przez nasz klub "UKS KŁODNICA w Kędzierzynie-Koźlu" inaugurujący działalność klubu.
Na nasze zaproszenie przyjechali zawodnicy z 7 klubów z terenu województwa opolskiego.
Turniej uroczyście otworzyła pani Poseł - Brygida Kolenda-Łabuś.
Mecze
rozegrano w kategoriach:
- dzieci (klasy I-II) dziewcząt oraz chłopców,
- żaków (klasy III-IV) dziewcząt oraz chłopców.
W
turnieju udział wzięło 69 uczestników, rozegrano 142 mecze.
Gry przebiegały w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji.
Było mnóstwo emocji, zwłaszcza dla nowych uczestników
naszego klubu i dla ich licznie przybyłych rodziców.
Najlepszą zawodniczką turnieju wśród dzieci reprezentujących
nasz klub okazała się OLIVIA RAJNIK, która w swojej
kategorii zajęła II miejsce i zdobyła
srebrny medal.
Wychowawcy
świetlicy szkolnej uczestniczą w projekcie
organizowanym przez firmę RecyPlan, "Fundusze za puste
tusze". Zbieramy puste tonery od drukarek oraz stare
telefony komórkowe. Zapraszamy do akcji. Puste opakowania i
stare telefony prosimy przynosić do świetlicy szkolnej.
Więcej informacji na stronie
www.recyplan.pl
UNIKIDS u nas w szkole
W piątek 26.10.2012 roku gościliśmy w naszej szkole UNIKIDS, czyli Uniwersytet Dziecięcy. Misją Uniwersytetów Dziecięcych jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie...
Są one przeznaczone dla dzieci od 6-13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.: Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi...)
Program wykładów obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy m. in: z Astronomii, Antropologii, Biologii, Matematyki, Fizyki, Chemii, Paleontologii, Ekonomii, Psychologii, Medycyny, Prawa i wielu innych.
Tematem piątkowych warsztatów, które odbyły się w naszej sali gimnastycznej, były „Nasze Gwiazdozbiory”. Seans astronomiczny prowadzony był przez mgr Radosława Pior, absolwenta Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pod miękką kopułą przenośnego planetarium nasi studenci mieli okazję poznać gwiazdozbiory na niebie nad Śląskiem i nie tylko.
Wielka Niedźwiedzica ustąpiła nieba majestatycznemu Orionowi, a Bliźnięta goniły spokojnego Wolarza. Pod miękką kopułą planetarium zbliżyliśmy się do odległych galaktyk i kolorowych mgławic. Spojrzeliśmy na świecące jasno planety, znaleźliśmy Księżyc - czyli wszechświat był dla nas wyciągnięcie dłoni.
KŁODNICA OPEN – Otwarty Turniej Badmintona
27 października 2012 w hali w Azotach
W dniu 27 października 2012 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej AZOTY odbędzie się Otwarty Turniej Badmintona organizowany przez "UKS Kłodnica w Kędzierzynie – Koźlu".
W turnieju udział wezmą dzieci do lat 11. Organizator przewiduje około 150 – 200 uczestników z klubów sportowych z województwa opolskiego i z innych części Polski.
Turniej realizowany jest przy finansowym wsparciu Gminy Kędzierzyn – Koźle.
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej 10 października 2012 roku uczniowie klasy II b pod opieką wychowawcy pani Bożeny Stanek przygotowały dla wszystkich pracowników szkoły jak i zaproszonych gości krótkie przedstawienie, a pani Ewa Węgrzyn z wybranymi dziećmi z klasy II b i III a przygotowała „ Taniec motyli”. Przy zastawionych stołach, w miłej atmosferze szybko mijał czas na rozmowie i wspominkach. Było bardzo miło i odświętnie. Niektórym nauczycielom zakręciła się w oku łezka wzruszenia.
Projekty edukacyjne realizowane przez uczniów naszego gimnazjum
Zapraszamy do
KLUBU SZKOLNYCH DZIENNIKARZY
OTWARTY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA W PABIANICACH
29 września po raz drugi tryumfowaliśmy na turnieju badmintona w Pabianicach. UKS KŁODNICA zdominował kluby z Warszawy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego i Pabianic. Bezkonkurencyjne okazały się nasze zawodniczki w kategorii klas III-IV, które nie dały szans innym w fazie grupowej, zakwalifikowały się do finału i decydujące mecze rozgrywały między sobą, zajmując w ten sposób wszystkie 3 miejsca na podium:
Najwyższe miejsce na podium w kategorii dziewcząt klas I-II należało do NATALII KOBUS, natomiast w kategorii chłopców klas I-II dzielnie spisali się: IGOR JASEK (II miejsce) oraz BARTŁOMIEJ DZIEDZIC (III miejsce).
W kategorii chłopców starszych najlepiej wypadł JAKUB ROSOLIŃSKI, który dotarł do półfinału, jednak przegrał ostatni mecz z rok starszym zawodnikiem z klubu warszawskiego i ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z Turnieju w programie InfoFLESZ Telewizji Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach Pro-Mok. Relacja od 11 do 14 minuty programu, a nasz "Gwiazdor" Denis Galacki 12:30 :-)
Uwaga Rodzice i uczniowie klas III gimnazjum!!!
Możliwe dostosowania warunków i form
egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2012/2013
Nasza szkoła
Z okazji święta naszej szkoły uczniowie klas trzecich gimnazjum wykonali przepiękne makiety, na których można było zobaczyć nie tylko budynek szkoły, ale także jej otoczenie.
Prace wykonano z różnorodnych materiałów, bardzo ciekawie i starannie.
Realizacji tych projektów podjęli się uczniowie w następujących zespołach:
1) Karol Linek, Karolina Wójcik,
Karolina Holstein, Ada Malinowska, Agata Brodacka;
2) Marek Born, Tomek Sikora;
3) Martyna Pinkowska, Julia Pytlik, Sebastian Cichoń;
4) Betina Wąsik, Dorota Duda , Magda Krzywda, Sylwia Skubiszewska, Paulina
Szałapska.
Spotkanie w bibliotece
Dnia 25 września 2012r. uczniowie klasy IIIa PSP uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w filii nr 10 Biblioteki Miejskiej w Kłodnicy. Spotkanie odbyło się w ramach zbliżającego się Dnia Języków Europejskich. Dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w języku niemieckim. Poznały niemieckie bajki, kolorowały obrazki, bawiły się słowem. Było to udane spotkanie.
TRIUMF KOCHANOWSKIEGO!
W sobotę 22 września br., nasza szkoła - ZSM nr 2,
obchodziła podwójne święto: 40-lecie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego
i nadanie imienia Publicznemu Gimnazjum nr 2 również Jana Kochanowskiego. Czyli - wiwat Kochanowski!
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, podczas której nastąpiło poświęcenie przez księdza proboszcza Ewalda Kudlek nowego sztandaru szkoły.
Potem wszyscy udali się do szkoły, gdzie przybyłych witały "szlachcianki"
w historycznych strojach, obdarowując upominkami...
Poprzez udekorowany na "wieś sielską..." korytarz, goście kierowali się do odmienionej sali
gimnastycznej.
Swoim przybyciem, rozpoczętą o godz. 11.00 uroczystość, uświetniło wielu zacnych gości z Kędzierzyna - Koźla - z Prezydentem Miasta
p. Tomaszem Wantułą i Starostą Powiatu
p. Arturem Widłakiem na czele. Zaszczycili nas swoją obecnością również przedstawiciele: Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz gość specjalny - posłanka na Sejm RP p. Brygida Kolenda- Łabuś.
Były przemówienia, listy gratulacyjne i upominki składane szkole na ręce Pani Dyrektor Krystyny Śliż. Najbardziej zasłużeni dla placówki i środowiska nauczyciele naszej szkoły otrzymali z rąk Sekretarza Miasta i jednocześnie Przewodniczącego Rady Osiedla Kłodnica p. Wiesława Księskiego specjalne nagrody - statuetki i podziękowania.
Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było ślubowanie i oficjalne przekazanie nowego sztandaru przez przedstawicieli rodziców naszym uczniom, a także umieszczanie na jego drzewcu pamiątkowych gwoździ
z nazwiskami sponsorów. Potem nastąpiło wyprowadzenie starego sztandaru - wszystko w asyście pocztów sztandarowych z kilku zaproszonych szkół.
Na pamiątkę tego szczególnego dnia została zasadzona lipa.
Całość została uświetniona występem artystycznym Zespołu Tańca "Komorno" i przede wszystkim - niezwykłym przedstawieniem teatralnym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, a przybliżającym publiczności sylwetkę
i twórczość Jana Kochanowskiego.
O samej inscenizacji należałoby napisać oddzielnie... takie zrobiła wrażenie!
A potem rozpoczął się na boisku wspaniały festyn rodzinny - mimo porannego deszczu - po południu rozpogodziło się, zaświeciło słońce i wszyscy dobrze się bawili. Mogli skosztować rozmaitych "jadeł" - w tym pieczonego prosiaka
i przepysznych ciast!
Nikt się nie nudził - śpiewali i tańczyli nasi uczniowie, mówili wierszyki po niemiecku i angielsku. Wystąpił Zespół Romów, zaprezentowali swój pokaz karatecy. Przyjechali też strażacy, których młodzieżowa sekcja pokazała akcję ratowniczą... Atrakcji było naprawdę wiele!
Można też było zwyczajnie
porozmawiać, spotykając się po latach, odwiedzić dawne zakątki szkoły i przypomnieć sobie tamte czasy poprzez oglądanie zdjęć na dużym ekranie.
Sukces uczniów na Miniolimpiadzie
W sobotę 22 września odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12 miniolimpiada. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Aleksandry Linek o godzinie 9.40 wyruszyli na tuniej polegający na wyścigach rzędów. Oprócz świetnej zabawy nasi uczniowie w składzie:
1. Linek Patryk
2. Suchan Łukasz
3. Gomuła Jakub
4. Strychacz Kamil
5. Popkowska Katarzyna
6. Gołas Paulina
7. Suchan Sonia
8. Wróblewska Jesica
zajęli 3 miejsce i wygrali 2 komplety tarcz do darta.
Gratulujemy świetnego miejsca i p. Linek dziękujemy za opiekę.
Stelmach Aleksandra
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2012/2013
BADMINTON - srebrny medal NATALII
KOBUS
na dobry początek nowego sezonu
15 września 2012 w Strzelcach Opolskich odbył się pierwszy w tym sezonie Wojewódzki Turniej Dzieci i Żaków.
Kategoria dzieci to zawodnicy do lat 9-ciu (klasy I-II szkół podstawowych) i w tej kategorii reprezentowała nasz klub najmłodsza badmintonistka z kl. IIIa NATALIA KOBUS, która stanęła na drugim stopniu
podium.
Kategoria żaków to zawodnicy do lat 11-tu (klasy III-IV szkół podstawowych) i tu walczyli pozostali reprezentanci z kl. IIIa, którzy podczas turnieju zajęli
następujące lokaty:
Wśród dziewcząt:
V miejsce - Emilia Kibicka i Julia Malerczyk
IX miejsce
- Nicole Kowaczek i Olivia Rajnik
XI miejsce - Alicja Kukiełka
XII miejsce - Aleksandra Piekarska
Wśród chłopców:
V miejsce
- Denis Galacki
IX miejsce - Jakub Rosoliński
X miejsce
- Tomasz Wójcik
XI miejsce - Mateusz Zieliński
Książki na KIERMASZ
Od dnia 13
września 2012 w naszej szkole rozpoczyna się wielka zbiórka książek używanych przeznaczonych na kiermasz.Książki w dobrym stanie, które już Państwo przeczytaliście, a których nie
chcecie przechowywać w domu możecie oddać na ręce pań Marzeny Hepper lub Ewy Tarki. Mogą to być powieści, poezje, opowiadania, komiksy, albumy i wszelkie inne książki za wyjątkiem podręczników. Zbiórka będzie trwała do 21 września 2012 tj. do piątku. Książki można przynosić codziennie.Nie wyrzucajmy cennych wydawnictw, niech nie stoją bezużytecznie na półce w
domu, niech nie pokrywa ich kurz zapomnienia!
Turniej o Puchar Premiera Tuska
11 wrzesnia na Orliku w Kędzierzynie- Koźlu odbył się III Turniej o Puchar Premiera Tuska.
Nasza szkoła wystawiła 2 reprezentacje. Pierwsza z nich nazywała się KTS Kłodnica, a druga FC Kłodnica. Drużyna KTS w składzie:
1. Durda Rafał
2. Barbachowski Patryk
3. Suchan Łukasz
4. Strychacz Konrad
5. Wichłacz Karol
6. Gomuła Jakub
7. Szeremeta Maciej
zajęłą w tym turnieju
4 miejsce.
Nasza druga drużyna FC Kłodnica w składzie:
1. Konieczny Kacper
2. Linek Patryk
3. Walec Jarosław
4. Walec Michał
5. Vogt Natan
6. Jorgel Kamil
7. Gajewski Natan
8. Kopeć Mateusz
9. Kalisz Jakub
zajęła
2 miejsce, zwyciężając 1:0 z drużyną z Bierawy i 2:1 z KTS. Pomimo zacietej walki nasza drużyna poniosła porażkę z PG1.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom obu drużyn
i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu
mają zaszczyt zaprosić
na uroczyste spotkanie z okazji
40-lecia Szkoły Podstawowej w Kłodnicy
oraz nadania imienia Jana Kochanowskiego Publicznemu Gimnazjum nr 2.
Uroczystość odbędzie się
22 września 2012
r. w budynku szkoły
przy ul. Szymanowskiego 19 w Kędzierzynie – Koźlu
UWAGA
15 września kończy się termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego.
Aby ubiegać się o stypendium, należy spełniać kryterium dochodowe, gdzie miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym wynosi nie więcej niż 456 zł. O stypendium mogą się ubiegać uczniowie zameldowani na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie-Koźlu
Jeśli uczeń spełniający kryteria do przyznania stypendium uczęszcza do szkoły na terenie miasta, wniosek powinien złożyć w sekretariacie swojej szkoły. Jeśli uczy się poza miejscem zamieszkania, czyli poza gminą Kędzierzyn-Koźle, wniosek o stypendium składa w Miejskim Zarządzie Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Reja
Do pobrania:
wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
oświadczenie
3 września 2012 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy powodzenia, zdrowia, wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz spełnienia wszelkich marzeń.
Wszystkim uczniom życzymy przede wszystkim sukcesów w nauce oraz prawdziwej radości ze zdobywanej wiedzy!
Prezydent RP do uczniów i nauczycieli
List Opolskiego Kuratora Oświaty
z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013
List Ministra Edukacji Narodowej
z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013
List Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla
z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013
WYPRAWKA SZKOLNA
Termin składania wniosków
o przyznanie wyprawki szkolnej przez rodziców
upływa z dniem 6 września 2012r.
Wyprawka szkolna - wzór wniosku
Uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom "Wyprawka szkolna"
Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna"