Zespół Szkół Miejskich nr 2

w Kędzierzynie - Koźlu


 
PLAN ZAJĘĆ INFORMACYJNO- EDUKACYJNYCH Z HARMONOGRAMEM PRACY ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWO SOCJOTERAPEUTYCZNEJ "HIP-HOP” DZIAŁAJĄCEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ MIEJSKICH NR 2/Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 
w KĘDZIERZYNIE- KOŹLU

* wrzesień - grudzień 2012

* styczeń - marzec 2013
 Akcja zimowa „Ferie w mieście” - sprawozdanie

W czasie tegorocznych ferii zimowych nasza szkoła nie „odpoczywała”, ale wręcz tętniła życiem, bowiem w ramach półkolonii i akcji zimowej w świetlicy socjoterapeutycznej odbywały się tutaj zajęcia dla ponad czterdziestu dzieci.

Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym wyjazdy na pływalnię w Kędzierzynie, na kręgle w Hali Azoty, na bal przebierańców w Hali Sportowej
w Kędzierzynie, do Aquaparku w Tarnowskich Górach, a także do kina „Chemik” na animowany film pt. „Skubani”. Codziennie po powrocie do szkoły czekał na chętnych pyszny i ciepły obiad. Były też gry i zabawy sportowe w szkolnej sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne, a na zakończenie – „Dzień indiański”, podczas którego „plemiona” rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach, a ponadto wykonywały totemy, ozdabiały fajkę pokoju, a nawet... odtańczyły taniec rytualny.

Taka forma wypoczynku budzi coraz większe zainteresowanie.
 Ferie w szkole

Zajęcia w ramach akcji „ Ferie w mieście”  odbywały się w naszej szkole, w terminie 28.01- 04.02. 2013 roku w godzinach 7.30- 15.30.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które obejmowały: zajęcia sportowe (unihokej, krytą pływalnię, kręgielnię, zawody sportowe w ZSZ 1), zajęcia plastyczne i techniczne. Ponadto w dniu 30 stycznia został zorganizowany wyjazd do kina Chemik na film „Prawie jak Gladiator”.

W czasie pobytu w świetlicy dzieci integrowały się poprzez gry i zabawy, kształtowały umiejętność zdrowego spędzania czasu wolnego, poznawały zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się środkami komunikacji miejskiej.

Odbyła się prelekcja dla dzieci „Grypa-profilaktyka- wróć zdrowy z ferii” oraz przekazano informację dla rodziców „Bezpieczne ferie- zasady”.

Ponadto prowadzący starali się uwrażliwić wychowanków na potrzeby innych oraz poprawić relacje z rówieśnikami i dorosłymi, wdrażać postawy właściwego zachowania się w życiu publicznym. Dzieci chętnie przychodziły na zajęcia, aby miło i pożytecznie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami.
 


 

 

 

 
 
 
Linki

Urząd Miasta

Kędzierzyn-Koźle

 

 

 

 

 

Aktywny w szkole
aktywny w życiu

 

 

 

 

 

Publiczne Przedszkole
nr 17

 


wspiera BADMINTONA

 

Designed by Alpha Studio